Kanarų salos susiformavo po kelių vulkaninių išsiveržimų prieš milijonus metų. Seniausiai susiformavusios yra Fuerteventura ir Lanzarotės salos.
„Canaria“ žodis išvertus iš lotynų kalbos reiškia šunį. Yra įvairių teorijų kodėl salos pavadintos Kanarais. Viena jų – kad pirmieji europiečiai, pasiekę salas, čia rado gausybę didelių šunų.
Nors Kanarų salos oficialiai priklauso Ispanijai, jos yra arčiau Afrikos, nei Europos. Salos nuo Afrikos nutolę vos per 100 kilometrų. Salyną sudaro 7 didžiosios salos i kelios mažesnės: Tenerifė, Fuerteventura, Gran Kanarija, Lanzarotė, La Palma, La Gomera ir El Hierro.
Kanarai turi dvi sostines – Tenerifę ir Gran Kanariją.
Tenerifėje yra trečias didžiausias ugnikalnis pasaulyje – Teide. Jo aukštis – 3718 metrų.
- 25x40x20 cm dydžio kuprinės
- Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
- Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
- Tik nuo 18.00 €
Apsilankę Timanfaya nacionaliniame parke, esančiame Lanzarotėje, galėsite paragauti kepsnio, kepto ant ugnikalnio. El Diablo restoranas ant ugnikalnio paviršiaus iškasė skylę ir viš jos pastatė grilį. Iš skylės eina natūralus vulkaninis 400°C karštis, kuris kaitina grilį.
Kanarų salose didelį kultūrinį vaidmenį vaidina maistas. Bene didžiausias pasididžiavimas yra Mojo – oranžinės, raudonos arba žalios spalvos dešrelė, kuri būna prikimšta įvairiausių ingredientų, tarp kurių įprastai dominuoja česnakas. Dar vienas nacionalinis patiekalas yra Ropa Vieja – tai vištienos ir jautienos mišinys, patiekiamas kartu su bulvėmis ir pupelėmis.
Tenerifėje įsikūręs daugelio geriausiu vandens pramogų parku Europoje laikomas Siam Park. Tai milžiniškas 18 hektarų ploto parkas su įvairaus lygio vandens atrakcionais ir tailandietišku stiliumi.
Kanaruose tarp skirtingų kaimų žinios anksčiau buvo skleidžiamos švilpaujant. Čia netgi buvo išrasta švilpavimo kalba – Silbo Gomero, kuri padėdavo greitai „susišvilpauti“ artimiausiems kaimams.
Kanarų salose gyvena vos kiek daugiau nei 2 milijonai gyventojų, tačiau kasmet čia apsilanko per 12 milijonų turistų.
Skirtingai nei likusiame pasaulyje, Tenerifėje nelaiminga diena laikomas ne Penktadienis 13-a, o Antradienis 13-a.
Dauguma Kanarų paplūdimių yra suformuoti dirbtinai. Dėl vulkaninės kilmės natūralūs paplūdimiai turi ne rusvą, o juodą smėlį.
Tenerifė yra didžiausia Kanarų sala. 43% visų Kanarų salų gyventojų gyvena Tenerifėje.