Norvegijoje yra ilgiausias požeminis tunelis pasaulyje. Lærdal ir Aurland miestus jungiantis tunelis tęsiasi net 24,5 km. Kad vairuotojams nepasidarytų nuobodu važiuoti šiuo tunelius, skirtingose jo atkarpose įrengtos šviesos instaliacijos, kurios padeda išlaikyti budrumą.
Norvegija turi 195 kilometrų ilgio sieną su Rusija. Nors atrodytų, kad Norvegiją nuo Rusijos skiria Švedija bei Suomija, vis dėlto Norvegijos šiaurėje šios dvi šalys susijungia ir turi gana ilgą bendrą sieną.
Norvegijoje yra pragaras ir maždaug tūkstantis žmonių gali teigti gyvenantys jame. Miestelis, pavadinimu Hell (pragaras), įsikūręs netoli Trondheimo oro uosto.
Būtent norvegai pasiūlė japonams į sušius dėti lašišą. Tokį pasiūlymą pateikė Norvegijos delegacija, viešėdama Japonijoje 1980-aisiais. Nuo to laiko daugybė tonų lašišų kasmet eksportuojamos į Japoniją.
Norvegai sugalvojo slidinėjimą. Modernaus slidinėjimo tėvu laikomas Sondre Norheim. XIX amžiuje jis pradėjo naudoti slidinėjimo lazdas, kad galėtų greičiau įveikti posūkius su mažesne rizika nukristi, o galiausiai ir pakoregavo slidžių dizainą.
- 25x40x20 cm dydžio kuprinės
- Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
- Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
- Tik nuo 18.00 €
Norvegija yra sėkmingiausiai per visą istoriją žiemos Olimpinėse žaidynėse pasirodžiusi šalis. Nors turi vos kiek daugiau nei 5 milijonus gyventojų, Norvegija per visą istoriją iškovojo net 368 Oliminius medalius. Daugiau, nei bet kuri kita šalis. Čia taip pat dukart vyko žiemos Olimpinės žaidynės – 1952 metais Osle ir 1994 metais Lillehammeryje.
Norvegija turi aktyvų ugnikalnį. Tačiau neišsigąskite, jokio pavojaus žmonėms jis nekelia. Beerenberg ugnikalnis yra saloje, pusiaukelėje tarp Norvegijos ir Grenlandijos, o artimiausi gyventojai gyvena už 2 kilometrų.
Norvegijos sostinė Oslas yra daugiausiai imigrantų turintis miestas šalyje. Net trečdalis Oslo gyventojų yra imigrantai.
98% Norvegijoje sunaudojamos elektros energijos yra sukuriama hidroelektrinėse.
Norvegijos karaliaus sargybos vyriausiasis pulkininkas yra pingvinas. Taip, perskaitėte teisingai. Tradicija paskirti karališkąjį pingviną vyriausiuoju pulkininku gyvuoja nuo 1972 metų. Šias pareigas einantis pingvinas visada turi Sero Nilso Olavo vardą. Šiuo metu sargybai vadovauja jau trečias Nilsas Olavas.
IKEA savo lovoms, spintoms ir svetainės baldams suteikia pavadinimus pagal Norvegijos vietoves. Sofos, kavos staliukai, knygų lentynos ir rankenos gauna švediškus pavadinimus, o kilimai – daniškus.
Longyearbyen mieste, esančiame Norvegijoje, draudžiama mirti. Žmonės čia nelaidojami, nes dėl amžino įšalo kūnai žemėje neirsta, tad mirusieji išgabenami į šiltesnes kapines už miesto.
Norvegijoje yra miestelis, kurio pavadinimas yra tiesiog Å.