Įdomūs faktai apie Turku miestą

Turku yra seniausias Suomijos miestas. Jis įkurtas dar XIII amžiuje ir buvo Švedijos karalystės dalimi.

Iki 1812 metų Turku buvo didžiausias Suomijos miestas ir sostinė. Dabar tai penktas pagal dydį Suomijos miestas su maždaug 180 tūkst. gyventojų.

1827 metais didžiulis gaisras nuniukojo didžiąją dalį miesto, po to net pagrindinis šalies universitetas persikėlė į Helsinkį.

Kas ketvirtas Turku gyvenantis žmogus yra studentas arba dėstytojas. Mieste yra net keli universitetai. Juose mokosi ne tik vietiniai, bet ir daugybė užsieniečių bei švedų, mat daug mokymo programų dėstomos anglų ir švedų kalbomis.

Turku miesto vardas kilęs nuo mums gerai žinomo slaviško žodžio – „TǓRGǓ“, reiškiančio ne ką kitą, kaip „Turgus“.

Vietinių Turku dar vadinamas „vartais į vakarus“, mat miestas yra tarsi Suomijos jungtis su populiariausiomis kryptimis. Iš čia ne tik kasdien plaukia keltai į Stokholmą, bet Turku dar turi ir tarptautinį oro uostą į kurį, beje, vykdomi skrydžiai ir iš Lietuvos.

Visos svarbiausios miesto šventės organizuojamos Turku Katedroje, kuri yra svarbiausias religinis objektas mieste.

Turku mieste yra dvi oficialios kalbos – suomių ir švedų. Kadangi kadaise Turku miestas priklausė Švedijai, čia gyvena daugybė šios šalies piliečių.

Kasmet prieš Kalėdas mieste, senojoje aikštėje, skaitoma „Kalėdų taikos deklaracija“. Ši tradicija buvo sulaužyta tik 1939 metais, Žiemos karo tarp Suomijos ir Rusijos metu. Deklaracijoje teigiama, kad priešai, kurie įvykdys nusikaltimus prieš vietinius žmones Kalėdiniu laikotarpiu, bus nubausti negailestingai kaip niekad anksčiau. Moderniaisiais laikais žmonės tiesiog skatinami elgtis taikiai ir būti tolerantiškais.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *