Įdomūs faktai apie Oslą

Oslas – sveikiausių norvegų miestas. Įvertinus skirtingų Norvegijos miestų gyventojų sveikatos ir dantų būklę bei laisvalaikio įpročius nustatyta, kad Oslo gyventojai – sveikiausi.

Kurį laiką Oslas vadinosi Kristianija. Po didžiojo Oslo gaisro 1624 metais karalius Christianas IV nurodė atstatyti miestą ir pervadinti jį savo vardu – Christiania. Oslu buvo laikoma tik Christianija senamiestis. Ten, kur buvo originalusis miestas. Vėliau, 1877 metais miestas dar kartą buvo pervadintas į Kristiania, o Oslo pavadinimą po ilgų istorikų ir politikų debatų atgavo 1925 metais.

Nobelio apdovanojimai kiekvieną rudenį įteikiami Osle. Apdovanojimai vos su keliomis išimtimis vyksta kasmet nuo 1903 metų.

Nuo 1947 metų Oslas kiekvienais metais dovanoja Londonui Kalėdų medį, kaip padėką už paramą Antrojo Pasaulinio karo metu. Kruopščiai atrinkta eglė kasmet atsiduria Trafalgaro aikštėje.

Oslas yra etniškai labai įvairus miestas. 25% miesto gyventojų yra gimę ne Osle, o 7,8% gyventojų tėvai yra imigrantai. Dauguma imigrantų yra iš Pakistano, Lenkijos, Švedijos bei Somalio.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Frogner Park, esantis Osle, yra didžiausias skulptūrų parkas pasaulyje. Jame yra per 212 skirtingų skulptorų kūrinių.

Vietiniai Oslą dar kartais vadina Tigro miestu (Tigerstaden), nepaisant to, kad artimiausias laisvėje gyvenantis tigras yra už tūkstančių kilometrų.

Pačiame Osle yra net 40 salų.

Osle dukart buvo organizuojama Eurovizija (1996 ir 2010 metais) bei vieną kartą Žiemos Olimpinės žaidynės (1952 metais).

Osle iki 2030 metų numatyta sumažinti išmetamųjų dujų taršą 95%. Tai vienas labiausiai su tarša kovojančių miestų.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *