Įdomiausi faktai apie Portugaliją

Portugalai buvo pirmieji, kuriems XVI amžiuje pavyko pasiekti Japoniją. Japonijoje nuo to laiko netgi naudojami kai kurie portugališki žodžiai. Pavyzdžiui „pan“ (port. pão), reiškiantis duoną, arba „sabato“ (port. sabado), reiškiantis šeštadienį.

Portugalijos sostinėje Lisabonoje yra seniausias pasaulyje knygynas. Chado rajone esantis „Bertrand Bookstore“ įkurtas 1732 metais.

Portugalijai priklauso ilgiausiai šalį valdžiusio ir trumpiausiai šalį valdžiusio monarcho titulas. Karalius Henrique šalį valdė 73 metus, o Luis Filipe – 20 minučių.

Portugalai neįsivaizduoja savo dienos be kavos. Kavos gėrimas yra šventas reikalas ir šiuo ritualu netgi galima pertraukti darbą. Įprastai protugalai kava mėgaujasi iš nedidelų espresso puodelių.

Kadaise Portugalija buvo itin galinga. XV amžiuje Portugalijai priklausė visa Brazilija, kelios Afrikos valstybės ir nemažai Azijos bei Artimųjų Rytų valstybių.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Portugalų kalba yra oficiali kalba devyniose šalyse.

Portugalija yra seniausia valstybė Europoje. Savo sienas pirmoji ji apibrėžė 1139 metais.

1755 metų lapkričio 1 dieną Portugaliją sudrebino vienas stipriausių žemės drebėjimų Europoje. Po 9 balų žemės drebėjimo sekė cunamis, o miestai paskendo liepsnose, nes visų Šventųjų dieną smogus drebėjimui namuose ir bažnyčiose degė tūkstančiai žvakių. 275 tūkst. žmonių žuvo ir 85% pastatų buvo sunaikinta.

Portugalija yra Europos banglentininkų rojus. Tiesą sakant būtent čia buvo pasiektas aukščiausios bangos, kurią įveikė banglentininkas, rekordas. 2011 metų vasarį havajietis Garret McNamara įveikė 24 metrų aukščio bangą.

Portugalijoje yra labiausiai į vakarus nutolęs taškas Europoje – Cabo da Roca.

Porto vynas, gaminamas Portugalijoje, yra labiausiai portugalų eksportuojamas produktas.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *