Įdomiausi faktai apie Ryanair, kurių nežinojote

Visi Ryanair lėktuvai – vienodi

Kol kitos aviakompanijos savo lėktuvų parke turi Boeing 787 Dreamliner, Airbus A380 ir kitų modelių lėktuvus, Ryanair turi vieno modelio lėktuvą, kuriuo yra patenkinta ir kurio paslaugomis naudojasi. Visi daugiau nei 400 Ryanair turimi lėktuvai yra Boeing 737s modelio, kuriame telpa 189 keleiviai. Aviakompanija taip pat turi ir per šimtą Boeing 737MAX lėktuvų, kurie yra patobulinta jau minėto lėktuvo versija.

Populiariausia Ryanair kryptis – Italija

Nors daug kam atrodo, kad populiariausia Ryanair lėktuvų lankoma šalis yra Didžioji Britanija, taip nėra. Šioji yra antra pagal populiarumą. Taip pat populiariausia nėra nei Airija (penkta), nei Ispanija (trečia). Nuo 2014 metų lyderė yra Italija, į kurią skrenda daugiausiai Ryanair lėktuvų.

Ryanair yra ketvirta didžiausia aviakompanija pasaulyje

Pasak pasaulinės aviakompanijų asociacijos IATA duomenų, Ryanair 2017 metais pergabenusi 128,9mln. keleivių tapo ketvirta daugiausiai žmonių skraidinančia aviakompanija pasaulyje.

Pirmąjį Ryanair puslapį sukūrė moskleiviai

Kai 2000 metais Ryanair prireikė internetinio tinklalapio, šį jos savininkams agentūra pasisiūlė sukurti už 3,5 mln. svarų sterlingų. Supratę, kad kaina pernelyg išpūsta, Ryanair savininkai nusisamdė du 17-mečius moksleivius John Beckett ir Tom Lenihan, kurie sukūrė tinklalapį už 20 tūkst. svarų sterlingų.

Ryanair niekada nepateko į avariją

Per beveik 35 metus, kuriuos veikia Ryanair, šios kompanijos lėktuvai niekada nepateko į avariją. Rimčiausias incidentas su Ryanair lėktuvu nutiko 2008 metais, kai vienas iš lėktuvų susidūrė su paukščių būriu ir buvo priverstas tūpti avariniu būdu Romoje. Pažeisto lėktuvo vienas iš ratų nulūžo ir orlaivis nučiuožė taku. Laimei, nesunkiais sužeidimais atsipirko vos du įgūlos nariai ir aštuoni keleiviai.

Ryanair lėktuvai kyla kas 45 sekundes

Žinoma, šie skaičiai netinka koronaviruso pandemijos metu. Bet normalią dieną Ryanair lėktuvai visame pasaulyje pakyla kas 45 sekundes. Paskaičiuota, kad vienas Ryanair lėktuvas per savaitę atlieka 46 skrydžius, aplanko 19 skirtingų miestų ir nuskrenda 45,586 kilometrus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *