Kuo skiriasi Anglija nuo Didžiosios Britanijos ar Jungtinės Karalystės?

Dažnai žmonių daroma klaida, kai dėl gero Britų salų nepažinimo jie tvirtina buvę Anglijoje ar Didžiojoje Britanijoje, kai tuo metu vieta, kurioje jie viešėjo, visai nepriskiriama šiems geografiniams vienetams. Šiame straipsnyje pasistengsime aiškiai paaiškinti kuo skiriasi šie trys terminai.

Mažiausias geografinis vienetas – Anglija

Mažiausias iš aukščiau išvardintų vienetų yra Anglija. Anglija turi valstybės statusą. Didžiausi ir labiausiai lietuvių pamėgti Anglijos miestai yra Londonas, Birmingemas, Pyterboras bei Mančesteris.

Toliau seka Didžioji Britanija

Didžioji Britanija yra jau kiek didesnis geografinis vienetas. Didžioji Britanija turi salos statusą, o šioje saloje įsikūrusios trys skirtingos valstybės – Škotija, Anglija ir Velsas.

Dar toliau – Jungtinė Karalystė

Tai jau beveik didžiausias vienetas šiame regione. Jungtinė Karalystė prie jau išvardintų šalių, priklausančių Didžiajai Britanijai, prideda Šiaurės Airiją. Šiaurės Airijos sostinė – Belfastas. Ir tai yra atskira valstybė nuo Airijos.

Ir viską vienijančios – Britų salos

Galiausiai, paskutinis vienetas, kuris apjungia visas aukščiau išvardintas valstybes ir prie viso to dar prideda Airiją, su jos sostine Dublinu. Visų šių salų plotas yra 315.134 km² ir jose gyvena apie 65 mln. žmonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *