Įdomiausi faktai apie Sakartvelą (Gruziją)

Nors daug kur pasaulyje šalis pristatoma kaip Gruzija, jos gyventojai linkę savo namus vadinti Sakartvelu, o save – kartvelais.

Sakartvelas laikomas vyno gimtine. Čia vynas gaminamas jau daugiau nei 8 tūkstančius metų.

Sakartvele svečiai itin mylimi. Kartvelai tiki, kad svečias yra Dievo dovana ir nepraleidžia progos jį pavaišinti. Tiesa, dažnai vaišinimas būna alkoholiniais gėrimais, tad keldami taurę nepamirškite pasveikinti kartvelą žodžiu „Gaumarjos“.

Sakartvele yra giliausias urvas pasaulyje. Veryovkina urvas, esantis Gagra kalne, yra net 2212 metrų gylio. Patyrusiam urvų specialistui nusileisti iki pat apačios reikia maždaug 27 dienų.

Šalies sostinės Tbilisio pavadinimas kilęs iš gruziniško žodžio, reiškiančio šilumą. Toks pavadinimas sostinei buvo duotas dėl to, kad V amžiuje čia buvo atrastos karšto vandens versmės.

Gruzinų kalba yra graikų ir iraniečių kalbų mišinys su unikaliomis raidėmis. Šiuolaikinės gruzinų kalbos alfabetą sudaro 33 raidės.

Šalies pietuose, Erusheti kalne galima rasti čia iškaltą ištisą miestą. Kalne XIII ažmiuje karalienės Tamaros įsakymu buvo iškalta daugiau nei šeši tūkstančiai patalpų su gyvenamaisiais kambariais, kepyklomis, vyno rūsiais ir netgi bažnyčia. Vis dėlto, praėjus vienam amžiui žemės drebėjimas sunaikino du trečdalius kalne esančio miesto. Šiandien ši vieta yra atvira turistams.

Pirmieji europiečiai kildinami būtent iš Sakartvelo. Kaukazo kalnuose rastos seniausios, maždaug 1,8 mln. metų senumo, kaukolės Europoje.

Sakartvele yra net 12 skirtingų klimato zonų – nuo subtropikų iki dykumų klimato. Čia laisvėje galima sutikti ir lūšis, ir meškas, ir leopardus ir daugybę kitų skirtingoms klimato zonoms priklausančių gyvūnų.

Sakartvele yra net du iš 16 visoje Europoje esančių senovės miestų – nuo 2000 iki 5000 metų senumo. Tai Kutaisis ir Mtskheta. Abu šie miestai yra buvę šalies sostinėmis.

Sakartvelo sutartinės yra įtrauktos į UNESCO paveldo sąrašą. Liaudies daina, pavadinimu „Chakrulo“ netgi yra išsiųsta į kosmosą Voyager misijos metu. Tai kaip žinutė butelyje, kurią žemė siunčia kitų planetų gyventojams.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *