Įdomūs faktai apie Vokietiją

Vokietijos sostinėje Berlyne yra daugiau tiltų nei Venecijoje. Jų čia suskaičiuota lygiai 960.

Už bandymą pabėgti iš kalėjimo Vokietijoje nebaudžiama. Vokietijos įstatymai nurodo, kad tai yra žmogaus instinktas trokšti būti laisvu. Vis dėlto, jei už patį pabėgimo faktą kalinys nėra baudžiamas, jis turi atsakyti jei pabėgimo metu apgadina turtą ar ką nors sužaloja.

Fantos gimtine laikoma Vokietija. Kadangi pirmojo pasaulinio karo metais į šalį nebuvo galima atgabenti Coca-Cola gėrimui reikalingo sirubo, šio prekinio ženklo gamintojai nusprendė sukurti naują gėrimą iš to, ką galima gauti šalyje – išrūgų ir obuolių išspaudų. Dabar Fanta gėrimas yra antras populiariausias gaivusis gėrimas už Amerikos ribų.

Per metus Vokietijoje suvalgoma daugiau nei 800 milijonų vokiškų dešrelių. Jų galima įsigyti tiesiog gatvėje. Šiam patiekalui Berlyne yra netgi dedikuotas muziejus.

Vokietijos sostinė per šalies istoriją keitėse net 7 kartus.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Miuncheno oro uostas yra antras punktualiausias oro uostas pasaulyje, nusileidžiantis tik Tokijo oro uostui.

Berlyno zoologijos sodas yra didžiausias zoologijos sodas pasaulyje. Apskritai Vokietijoje yra per 400 zoologijos sodų.

Vokietijoje yra daugiau kultūrinių vietų ir renginių nei bet kur kitur pasaulyje. Čia yra daugiau nei 6200 muziejų, 820 teatrų, 130 profesionalių orkestrų ir 8800 bibliotekų. Skaičiuojama, kad daugiau vokiečių lankosi parodose ir muziejuose, nei futbolo varžybose.

Vokietija yra viena didžiausių knygų leidėjų pasaulyje. Čia kasmet išleidžiama maždaug 94 tūkst. knygų. Vokietija taip pat didžiuojasi kasmet rengiama tarptautine Frankfurto knygu muge.

Vokietijoje yra registruota net 26 tūkst. futbolo fanų klubų su daugiau nei 6 milijonais narių.

Vokiečiai yra vieni laukiamiausių turistų pasaulyje. Būtent vokiečių turistai keliaudami išleidžia didžiausias sumas pasaulyje.

Angela Merkel Vokietijoje yra tokia populiari, kad jos garbei yra netgi išleista lėlė Barbė, kuri turi Angelos bruožus.

Nepaisant savo pavadinimo, kuris turėtų reikštį, kad Oktoberfestas vyksta spalio mėnesį, iš tiesų beveik visas festivalis vyksta rugsėjį ir pirmosiomis spalio dienomis baigiasi.

Jei per kiekvienas Kalėdas lietuviai žiūri „Vienas namuose“ filmą, tai vokiečiai Kalėdų neįsivaizduoja be „Dinner For One“ filmo.

Vokietijos mieste Reutlingene yra siauriausia gatvė pasaulyje. Spreuerhofstrasse gatvės plotis yra vos 31 centimetras.

Kai JAV prezidentas Kenedis viešėjo Berlyne, jis ištarė frazę „Ich bin ein Berliner“, kuri tapo pašaipų objektu, kadangi vokiečiams nuskambėjo kaip pasakymas „Aš esu želinė spurga“.

Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft yra ilgiausias vokiškas žodis, sudarytas net iš 79 raidžių.

Oficialiai Bavarijos regione alus laikomas ne gėrimu, o maisto patiekalu.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *