Įdomiausi faktai apie Nyderlandus

Neteisinga Nyderlandus vadinti Olandija. Nyderlandai sudaryti iš 12 provincijų, tuo tarpu Olandija yra tik dalis Nyderlandų, sudaryta iš 2 provincijų. 2020 metais Nyderlandų vyriausybė oficialiai atsisakė Olandijos pavadinimo ir paprašė visų šalį vadinti Nyderlandais.

Nyderlandai yra tankiausiai apgyvendinta valstybė Europoje. Viename kvadratiniame kilometre čia gyvena 508 žmonės

Nyderlandai yra žemiausiai virš jūros lygio esanti valstybė Europoje. 26% valstybės teritorijos yra žemiau jūros lygio ir net 60% Nyderlandų gyventojų gyvena bent 5 metrais žemiau jūros lygio. Aukščiausias taškas Nyderlanduose yra Vaalserberg kalva, esanti 322,5 metrai virš jūros lygio.

Pasak 2020 atlikto laimės tyrimo, Nyderlandai yra šešta laimingiausia šalis pasaulyje.

Nyderlanduose yra daugiau dviračių, nei žmonių. Skaičiuojama, kad šalyje yra per 22 milijonus dviračių, o tuo tarpu gyventojų – 17 milijonų. Statistiškai vienas Nyderlandų gyventojas per dieną numina 2,9 kilometrus.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Nyderlandų gyventojai yra aukščiausi žmonės pasaulyje. Statistinis gyventojas yra 175,62 cm ūgio. O vyrai yra 182,53 cm ūgio. Per paskutinius 200 metų šalies gyventojai paaugo 20 centimetrų.

Drie Gezusters (Trys Seserys) baras, esantis Groningeme, yra didžiausias baras pasaulyje, netgi įtrauktas į šalies paveldo sąrašą.

Nyderlanduose yra per 1000 vėjo malūnų. Į nemažai jų gali patekti visi norintys.

Nors klumpės mums atrodo kaip lietuviškas apavas, jis buvo itin populiarus ir Nyderlanduose. Kasmet čia turistams parduodama apie 6 milijonai porų dekoruotų klumpių.

Nyderlandai yra antri didžiausi alaus eksportuotojai pasaulyje, juos lenkia tik Meksika. Žinomiausi šalies alaus gamintojai yra Heineken, Amstel ir Grolsch. Šalyje taip pat ir naujos alaus daryklos auga kaip ant mielių. 2012 metais jų Nyderlanduose tebuvo vos 180, o štai 2018-aisiais jau beveik 700.

Nyderlandai buvo pirmoji valstybė pasaulyje, legalizavusi vienalytes santuokas. Nuo 2001 metų čia gali susituokti tos pačios lyties partneriai. Iki dabar daugiau nei 15 tūkst. porų tuo jau pasinaudojo.

Amsterdamo Schiphol oro uostas siūlo daugiausiai tiesioginių skrydžių Europoje. 104 oro linijos iš Schiphol oro uosto skrenda į 97 šalis ir 332 oro uostus.

Nors daug kam tulpės atrodo kaip nacionalinė Nyderlandų gėlė, vis dėlto ši gėlė šalyje atsirado ne natūraliai. XVI amžiuje tulpės buvo importuotos iš Turkijos.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *