Įdomūs faktai apie Helsinkį

Helsinkio populiacija kasmet padidėja 5-8 tūkst. žmonių. Nepaisant to, Helsinkis vis tiek yra viena mažiausių Europos sostinių.

Helsinkio miestas aprūpinamas vandeniu iš Päijännetunneli kalno versmių. Nuo šio kalno driekiasi ilgiausias vandens tunelis pasaulyje. Vandens kokybė čia tokia aukšta, kad šis vanduo netgi eksportuojamas į kitas šalis. Net Saudo Arabija perka geriamąjį vandenį tiesiai iš Helsinkio šaltinių.

Žiemą eidami Helsinkio šaligatviais nepaslysite, mat čia nėra nei ledo, nei sniego. Ir ne dėl to, kad šaligatviai būtų kruopščiai valomi, visi jie yra šildomi iš apačios ir sniegas tiesiog ištirpsta.

Populiariausi suvenyrai iš Helsinkio yra sūrūs saldymedžio saldainiai, šiaurinių elnių konservai ir autentiški stikliniai indai.

Helsinkis dar kartais vadinamas „baltuoju šiaurės miestu“, mat dauguma senamiesčio pastatų Helsinkyje pastatyta iš šviesaus granito.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Helsinkis Suomijos sostine tapo 1812 metais, kai Rusijos imperatorius Aleksandras I-asis perkėlė Suomijos sostinę iš Turku į Helsinkį, kad suomija būtų kuo mažiau priklausoma nuo Švedijos ir jos sostinė būtų kuo arčiau Sankt Peterburgo.

Helsinkis ypatingas tuo, kad ne visas jis yra žemyninėje dalyje. Kai kurios Helsinkio dalys yra salose. Ir kiekviena šių salų yra išskirtinė. Pavyzdžiui Korkeasaari saloje įsikūręs didžiausias šalies zoologijos sodas, o tuo tarpu Santajamina Pihlajasaari sala yra populiari nudistų ir homoseksualų poilsio vieta.

Per kelis pastaruosius amžius nemažai sukurtų įspūdingų architektūrinių pastatų, Olimpinis stadionas, 80 muziejų ir meno galerijų, didelis centrinis parkas… Tai tik keli gyvenimo kokybę gerinantys dalykai, kurie leido Helsinkiui 2018-aisiais tapti 19-u geriausiai gyvenimui tinkamu miestu pasaulyje.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *