Įdomūs faktai apie Barseloną

Nors daug kas viešint Barselonoje giria 4,5 kilometrų ilgio smėlėtus paplūdimius, šie nėra susiformavę natūraliai. Iki 1990-ųjų paplūdimiai buvo akmenuoti ir tik 1992-ųjų Olimpinių žaidynių proga jie buvo padengti smėliu, atvežtu iš Egipto.

Barselona futbolo klubui priklausantis Camp Nou stadionas yra didžiausias futbolo stadionas pasaulyje, talpinantis beveik 100 tūkst. žiūrovų. O pastatytas jis buvo dar 1957 metais.

La Sagrada Familia staybos jau dabar trunka ilgiau, nei truko didžiųjų piramidžių statyba. Oficialiai šventyklos statybos prasidėjo 1882 metais ir planuojama, kad ją statyti bus baigta 2026 metais.

Eifelio bokštas galėjo būti pastatytas Barselonoje. Gustave Eiffel būtent Barselonai pirmajai pasiūlė bokšto projektą, tačiau miesto valdžia nebuvo sužavėta statinio projektu. Tad gavęs neigiamą atsakymą Gustave kreipėsi į Paryžiaus valdžią ir sukūrė visame pasaulyje puikiai žinomą statinį.

La Rambla gatvė yra Barselonos širdis, joje verda visas pagrindinis miesto gyvenimas. Čia įsikūrę kavinės, klubai parduotuvėlės ir daugybė kitų turistų traukos centrų. Daug kas La Rambla laiko viena gatve, bet iš tiesų tai yra penkių gatvių junginys – Rambla dels Estudis, Rambla de Canaletes, Rambla dels Caputxins, Rambla de Sant Josep ir Rambla de Santa Mònica.

Kadangi Ispanijos civilinio karo metais (1936-1939) Barselona nuolat kentėjo nuo iš dangaus krentančių bombų, mieste pastatyta maždaug 1400 slėptuvių nuo bombų. Didžiausia jų – Refugio 307, talpina iki 2 tūkst. žmonių.

Ispanija dar kartais vadinama Pietų Olandija, mat joje legaliai galima įsigyti kanapių. Suktinę šalyje galima nusipirkti viename iš daugiau nei 700 kanapių klubų. Dauguma jų įsikūrę būtent Barselonoje. Tačiau legaliai svaigintis čia gali tik Ispanijos piliečiai.

Nors Barselonoje yra per 50 įvairiausių muziejų, lankomiausias yra FC Barcelona futbolo klubo muziejus, įsikūrę Camp Nou stadione.

Barselonoje yra 12 apleistų metro stočių. Dauguma jų buvo pamirštos pakeitus metro maršrutus. Kai kurie vietiniai yra šventai įtykėję, kad šiose stotyse gyvena vaiduokliai.

Eismas Barselonoje yra toks komplikuotas, kad skaičiuojama, jog kur nors mieste didesnė ar mažesnė avarija įvyksta kas 19 sekundžių.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *