Įdomiausi faktai apie Rumuniją

Garsus automobilių apžvalgininkas Jeremy Clarkson Rumunijoje esantį Transfăgărășan kelią pavadino „geriausiu vairavimui skirtu keliu pasaulyje“. Kalnų papėdėse vingiuojančiame kelyje gausu posūkių, tunelių ir viadukų. O ką jau bekalbėti apie nepakartojamą kalnų vaizdą, nuolat matomą pro langus.

Rumunija yra penkta daugiausiai alkoholio išgerianti valstybė pasaulyje. Tačiau neišsigąskite, rumunai reitinge rikiuojasi iškart po lietuvių. Tad panašu, kad lietuviai su vietiniais čia greitai rastų bendrą kalbą.

Rumunija yra tikroji Borato „gimtinė“. Nors savo garsiajame filme Boratas teigė esantis iš Kazachstano, iš tiesų visi neva tai Kazachstane filmuoti vaizdai buvo nufilmuoti gūdžiame Rumunijos kaime.

Bukarešte yra vienas įspūdingiausių knygynų pasaulyje. Cărturești Carusel knygynas buvo atidarytas 2015 metais. 19 aukštų pastate yra per 10 tūkst. knygų, 5 tūkst. muzikinių albumų bei DVD. O viršutinis aukštas skirtas kavinukei.

Nors įprastai niekas nesiūlo keliautojams svečioje šalyje lankyti kapines, mes pasiūlysime. Viešėdami Rumunijoje būtinai aplankykite Săpânța miestelyje esančias Marijos kapines. Jos garsios savo spalvotais antkapiais, ant kurių vaizduojamos įsimintiniausios velionių gyvenimo akimirkos bei pomėgiai.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Săpânța-Peri miestelyje stovi aukščiausia medinė bažnyčia Europoje. Jos varpinės aukštis – net 78 metrai.

Rumunijos Parlamento rūmai yra antras didžiausias administracinis pastatas pasaulyje, nusileidžiantis tik JAV esančiam pentagonui.

Rumunijos sostinė Bukareštas dar kartais vadinamas mažuoju Paryžiumi. Jame 1935 netgi pastatyta Paryžiaus Triumfo arkos kopija.

Seniausia homo sapiens fosilija 2002 metais buvo atrasta būtent Rumunijoje. Manoma, kad pirmykščio žmogaus kaulai po žeme išgulėjo 37-42 tūkst. metų.

Rumunija su savo aukso ištekliais yra turtingiausia Europos valstybė. Brad mieste yra netgi vienintelis aukso muziejus Europoje.

Rumunijoje yra didžiausia rudųjų lokių populiacija Europoje. Rumunijos Karpatų kalnuose gyvena pie 6 tūkst. lokių.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *