Įdomiausi faktai apie Slovėniją

Netoli Nova Gorica ir per Soča upę besidriekiantis Solkan tiltas yra ilgiausias plytinis tiltas pasaulyje. Jis pastatytas tarp 1900 ir 1906 metų, o jo statyboms prireikė 4533 plytų. Tilto ilgis yra 220 metrų.

Vynas slovėnams yra kasdienybė. Skaičiuojama, kad 75 Slovėnijos gyventojams tenka viena vyno gamykla arba vynuogynas. Vynas šalyje gaminamas jau 400 metų.

Nors Slovėnijoje gyvena vos 2 milijonai gyventojų, šalyje skaičiuojama net 90 tūkst. bitininkų.

Jei visada svajojote pagyventi kalėjime, viešint Slovėnijoje galite pasinaudoti išskirtine pramoga ir užsisakyti nakvynę buvusiame kalėjime, kuris dabar vadinasi Hostel Celica.

Vietinis desertas, kurį galima parsivežti iš Slovėnijos kaip lauktuves, yra Potica.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Tradiciškai visi, kurie įveikia aukščiausią Slovėnijos kalną – 2864 metrų aukščio Triglav kalną, turi būti išperti su virve. Įveikti šį kalną bent kartą per gyvenimą turi kiekvienas save gerbiantis slovėnas.

Penkta populiariausia religija Slovėnijoje yra Transuniversalių Zombių Palaimingo Skambėjimo Bažnyčia. 2013-aisiais ši „religija“ gimė kaip parodija, o dabar ji skaičiuoja jau per tūkstantį narių. Bažnyčios nariai kiekvieną trečiadienį susirenka prie „Korupcijos Šventyklos“ bendroms mišioms.

Slovėnija yra įžymi savo urvais, kurių šalyje yra per 10 tūkst. Bene populiariausias yra Postojna urvas, besidriekiantis 20 kilometrų po žeme.

Slovėnijos sostinė Liubliana verčiama kaip Mylimoji.

Pagrindinis turistų traukos centras Slovėnijoje yra Bled ežeras ir Bled sala. Tiek turistai, tiek vietiniai keliauja čia pamatyti įspūdingą bažnyčią ir paragauti vietino „kremšnita“ kreminio torto. Į salą galima patekti mediniais laiveliais, valdomais stovinčio kapitono su irklais. Į salą mėgsta atplaukti ir jaunavedžiai, kurie čia trokšta apsikeisti santuokos įžadais.

Liepa yra nacionalinis šalies medis. Liepos gali išgyventi ištisus amžius ir simbolizuoja amžiną meilę, draugystę bei ištikimybę Slovėnijai. Seniausia liepa Slovėnijoje skaičuoja jau daugiau nei 700 metų.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *