Įdomūs faktai apie Kijevą

Khreshchatyk gatvė yra trumpiausia pagrindinė miesto gatvė pasaulyje. Jos ilgis siekia vos 1,2 km, o ją pereiti tereikia vidutiniškai 2800 žingsnių.

Neįtikėtina, tačiau Kijeve, šalia traukinių stoties esantis McDonald’s restoranas yra trečias labiausiai lankomas McDonald’s restoranas pasaulyje. Kasmet jame apsilanko per 2 milijonus žmonių.

Motinos Tėvynės statula, esanti Kijeve, yra vienas didžiausių tokio tipo statinių pasaulyje. Jos aukštis – net 102 metrai. Statula vaizduoja moterį, vienoje rankoje laikančią 9 tonas sveriantį kalaviją, o kitoje – 13 tonų svorio skydą. Bendras statulos svoris maždaug 450 tonų. Ši statula didesnė netgi už Laisvės statulą Amerikoje.

Nors Europoje policijos pareigūnai įprastai išsiaiškina tik 40% nusikaltimų, Kijeve šis rodiklis yra net 90%. Tačiau manoma, kad rodiklis yra toks aukštas ne dėl gero pareigūnų darbo, o paprasčiausiai dėl to, kad smulkias vagystes (tokias kaip mobiliųjų telefonu vagystės ar smulkūs apiplėšimai) tiesiog atsisakoma tirti.

Manėte, kad Kijevo kotletas kilo iš Ukrainos? Klydote. Iš tiesų Kijevo kotletą sukūrė prancūzai ir tiekė jį Rusijos aristrokatijai, kuri žavėjosi prancūziška virtuve, tačiau norėjo ir šio to labiau įprasto savo skrandžiams – riebalų ir vištienos.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Zoloti Vorota metro stotis Kijeve tarptautinio leidinio „Daily Telegraph“ buvo pripažinta kaip viena gražiausių metro stočių pasaulyje. Kiekvieną dieną ja pasinaudoja 20 tūkst. keleivių. Stoties interjerą puošia įspūdingos arkinės lubos bei sietynai.

O tuo tarpu Arsenalna metro stotis yra giliausiai esanti metro stotis pasaulyje. Ji įkurta 105 metrų po žeme gylyje. Stotis 1960-aisiais pastatyta šalia Parlemento rūmų. Manoma, kad iš Parlamento į ją veda tiesioginiai slapti tuneliai.

Pirmieji troleibusai pradėjo kursuoti būtent Ukrainos sostinėje Kijeve.

Vietiniai teigia, kad dėl medžių gausos Kijeve galima pereiti išilgai miesto pėsčiomis niekada neišeinant iš pavėsio.

Kijevo metro stotyse nėra šiukšlių dėžių bei tualetų. Viskas dėl to, kad būtų sumažintos gaisrų ir terorizmo rizikos. Nepaisant to, Kijevo metro pasižymi pavydėtina švara.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *