Įdomūs faktai apie Suomiją

2020-ų metų laimingiausių gyventojų reitinge suomiai aplenkė danus ir dabar būtent jie tituluojami laimingiausia tauta pasaulyje.

Suomijoje už greičio viršijimą baudžiama ne fiksuoto dydžio bauda, o bauda paskaičiuojama individualiai pagal prasikaltusiojo gaunamas pajamas. Pavyzdžiui Nokia vadovas kartą už greičio viršijimą gavo 116 tūkst. eurų baudą.

Suomiai yra susigalvoję namažai tik jiems suprantamų sporto šakų. Tarp tokių yra: žmonų nešimo čempionatas, uodų gaudymo varžybos, mobiliųjų telefonų mėtymo varžybos, pelkių futbolas, grojimo nematoma gitara čempionatas.

Suomijoje yra net 187.888 ežerai.

Suomiai itin mėgsta kavą. Vidutinis suomis per metus suvartoja 12 kilogramų kavos pupelių.

Suomiai taip pat yra didžiausi pieno suvartotojai pasaulyje.

Skaičiuojama, kad Suomijoje yra daugiau saunų, nei automobilių. Net Helsinkyje esančiame Burger King restorane yra sauna. Viso Suomijoje yra virš 3 milijonų saunų.

Nors Suomija yra Skandinavijos dalis, suomių kalba nei kiek nepanaši į danų, norvegų ar švedų. Suomių kalba kur kas artimesnė estų kalbai.

Suomijoje mokslas nemokamas, netgi universitetuose. Kai kurias specialybes netgi užsieniečiai Suomijoje gali mokytis nemokamai.

Suomija dievina sūrius saldymedžio saldainius, dar vadinamus Salmiakki. Tad jei norėsite lauktuvės nusipirkti kažką tikrai suomiškos, Salmiakki bus pats tas.

Suomija buvo pirmojo šalis Europoje, kuri leido moterims balsuoti nepriklausomai nuo jų socialinio statuso.

Žemiausia oro temperatūra Suomijoje buvo fiksuota 1999 metais. Tada čia buvo atvėsę netgi iki -51,5 celsijaus.

Suomijoje egzistuoja „Nacionalinė miegaliaus diena“, kuomet paskutinis iš šeimos ryte vis dar miegantis yra pagriebiamas kitų šeimos narių ir įmetamas į ežerą ar kitą šalia esantį vandens telkinį.

Ilgiausias suomiškas žodis yra „epäjärjestelmällistyttämättömyydellänsäkään“, kuris reiškia maždaug „net ir su tavo netvarkingumu…“.

Suomija yra viena geriausių vietų šiaurinės pašvaistės medžioklei. Kai kuriais metais skirtingose Suomijos vietose pašvaistė pasirodo net 200 kartų per metus. Čia netgi yra specialiai šiaurinės pašvaistės stebėjimui pritaikytų viešbučių.

Suomija yra viena saugiausių šalių pasaulyje. Statistiškai net 11 iš 12 pamestų piniginių yra gražinamos savininkams su visu jų turiniu.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *