Įdomūs faktai apie Milaną

Milane, Pace aikštėje stovinti arka, pašiepia Prancūziją. Ir nors ji buvo pastatyta siekiant pagerbti Napoleoną, italams nugalėjus prancūzus ant arkos esantys arkliai buvo apsukti, kad Prancūzijai rodytų užpakalius.

Teatro alla Scala yra didžiausi operos rūmai Europoje. Vienu metu pasirodymą gali stebėti daugiau nei 2000 žiūrovų.

Milanas kadaise buvo tarsi Venecija – išvagotas kanalų. Kanalai tarp pastatų jungė Miaggiore, Como ir Ticino upes. Pačiame mieste buvo penki kanalai, iš išorės sujungti vienu bendru žiedu. Kanalų konstravimas truko beveik 700 metų, tačiau vos pabaigus juos konstruoti dalis jų buvo uždaryti. XX amžiuje buvo nuspręsta skirti daugiau vietos automobiliams, tad vandens tėkmė nukreipta į požemines jungtis. Dabar išlikę tik 3 kanalai.

Kiekvieną vakarą nuo 19 val. iki 21 val. Milane prasideda aperitivo metas. Tuo metu barai nemokamai visus vaišina užkandžiais, jei klientai užsisako gėrymų.

Milanas turi daugiausiai dangoraižių visoje Italijoje. Čia taip pat stovi ir pirmasis Italijos dangoraižis – Pirelli Tower. Kuris buvo pastatytas 1956-1958 metais ir simbolizavo Italijos atsigavimą po antrojo pasaulinio karo.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Milane galima pamatyti vieną žymiausių Leonardo Da Vinči paveikslą, vaizduojantį paskutinę vakarienę. Tiesa, Santa Maria della Grazie bažnyčioje eksponuojamas paveikslas yra ganėtinai blogos būklės ir, kadangi jį norima išsaugoti ateities kartoms, jį galima stebėti tik 15 minučių per dieną. Paveikslas nutapytas tiesiog ant bažnyčios sienos.

Virš 20% Milano gyventojų yra iš kitų šalių. Dauguma jų iš Filipinų, Ekvadoro, Šrilankos, Egipto, Peru, Kinijos ir kitų šalių.

Jei norite Milaną aplankyti žiemą, geriausia tai padaryti gruodžio 7-ąją. Nes būtent tada Milanas švenčia savo gimtadienį. Mieste būna gausu renginių, gatvės prekeivių ir pramogų.

Milano Katedros statybos truko ištisus 579 metus – nuo 1386-ųjų iki 1965-ųjų. Ši Katedra įspūdinga dar ir tuo, kad joje yra net 3400 statulų.

Milano Konservatorija 1833-aisiais atmetė Giuseppe Verdi prašymą įstoti į ją. Vėliau Giuseppe tapo vienu žymiausių kompozitorių pasaulyje. Ironiška tai, kad dabar ši konservatorija vadinasi Giuseppe Verdi Konservatorija.

Pagrindinėje Milano aikštejė stovi įspūdinga Karaliaus Victor Emanuele II skulptūra. Daugelis turistų atkreipia dėmesį, kad ji neįtikėtinai švari, nepaisant to, kad aplink skraido šimtai balandžių. O skulptūros paslaptis labai paprasta – per skulptūrą leidžiama nedidelė elektros rovė, kuri atbaido paukščius.

Viena labiausiai Milane fotgrafuojamų vietų yra Vittorio Emanuele II galerija, kurioje įsikūrę prabangiausios pasaulinio lygio parduotuvės. Tai seniausias prekybos centras Italijoje, pastatytas 1877 metais.

San Siro stadionas, kuriame savo namų rungtynes žaidžia AC Milan ir Inter Milan futbolo klubai, yra didžiausias stadionas Italijoje, oficialiai talpinantis 75923 žiūrovus.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *