Atėnai, Graikija

Įdomūs faktai apie Atėnus

Atėnai laikomi seniausia Europos sostine. Anot išlikusių įrašų, šis miestas įkurtas prieš 3400 metų. Tai taip pat vienas seniausių miestų pasaulyje.

Atėnai per visą laiką išgyveno praktiškai visas valdymo formas – monarchiją, demokratiją, socializmą, kapitalizmą ir netgi komunizmą.

Jei nė Atėnais, miestas galėjo vadintis Poseidonopoliu. Anot legendos, Atėnė ir Poseidonas varžėsi dėl miesto sergėtojo titulo. Abu miesto žmonėms dovanojo dovanas. Atėnė – alyvmedžius, o Poseidonas – sūraus vandens versmes. Miesto gyventojai Atėnės dovaną įvertino palankiau ir jos garbei pavadino miestą.

Atėnai ne visada buvo Graikijos sostine. Per ir po Nepriklausomybės karo 1821-1834 metais Graikijos sostine buvo laikomas Nafplijo miestas.

Prieš 2004 metų Olimpines žaidynes Atėnuose buvo nuspręsta įrengti požeminį metro. Įrengimo darbai iš po žemės leido iškasti per 50 tūkst. istorinių reliktų.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Atėnai buvo pirmasis moderniųjų Olimpinių žaidynių miestas. Jame pirmoji Olimpiada surengta 1896 metais. Tačiau senosios Olimpinės žaidynės čia niekada nebuvo rengiamos.

Įdomu tai, kad pirmosios modernios Olimpiados metu nugalėtojai gaudavo ne aukso, o sidabro medalius. O antrosios vietos laimėtojai – vario. Pirmojoje Olimpiadoje varžėsi 14 tautų atstovai.

Aukščiausia kada nors Europoje užfiksuota oro temperatūra buvo fiksuota būtent atėnuose. 1977 metų liepos 10 dieną temperatūra buvo pakilusi iki 48 laipsnių pagal Celsijų.

Atėnai – vienas labiausiai saulėtų pasaulio miestų. Saulė čia šviečia 270 dienų per metus.

Nors likusiose Graikijose dalyse holokausto metu buvo išnaikinta apie 90% žydų, Atėnuose buvo išnaikinta „tik“ 10%. Taip nutiko dėl to, kad Atėnuose žydai buvo puikiai įsilieję į miesto gyvenimą ir palaikė gerus santykius su ortodoksais. Tad mieste atsirado daugybė narsuolių, kurie žydus saugojo.

40% visos Graikijos populiacijos gyvena Atėnuose.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *