Įdomūs faktai apie Dubajų

Dubajuje savitgaliu laikomas ne šeštadienis ir sekmadienis, kaip daugumoje valstybių. Taip pat ir ne ketvirtadienis bei penktadienis, kaip kai kuriose musulmoniškose valstybėse. Dubajuje savaitgalis yra penktadienis ir šeštadienis.

Niekam ne paslaptis, kad Dubajuje yra aukščiausias pasaulio pastatas – 828 metrų uakščio Burj Khalifa. Palyginimui Vilniaus televizijos bokšto aukštis tėra 326,5 metrai.

Dubajuje gyvena 7 kartus daugiau atvykėlių, nei kilusių iš Jungtinių Arabų Emiratų. Dauguma atvykėlių į Dubajų yra statybininkai iš Indijos, Bangladešo ir Pakistano.

Prieš planuodami kelionę į Dubajų turėtumėte žinoti, kad ikivestuvinis seksas ir bučiavimasis viešose vietose yra draudžiamas. Teoriškai, jei su savo antraja puse nesate susituokęs, jūs netgi negalite gyventi viename viešbučio kambaryje. Na, o viešumoje daugiausiai, kaip galima rodyti savo meilę atrajai pusei – paimti jį už rankos. Tolimesni intymumai griežtai draudžiami.

Dar visai nesenai Dubajaus namai neturėjo nei gatvių pavadinimų, nei priskirtų pašto kodų. Norint nusiųsti kam nors laišką Dubajuje, reikėdavo koordinates nurodyti maždaug taip: „sekančioje gatvėje pasukti į dešinę ir bus trečias namas iš dešinės nuo mečetės“.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Alkoholį vartoti Dubajuje gali tik turistai. Ir tai daryti galima tik specialias licenzijas turinčiuose viešbučiuose ar klubuose. Viešumoje vartoti alkoholio arba pasirodyti apsvaigus – draudžiama. Alkoholį galima vartoti nuo 21 metų.

Nenustebkite, jei viešėdami Dubajuje pamatysite pareigūnus, važinėjančius su tokiais automobiliais kaip Ferrari FF ar Lamborghini Aventador. Policijos autoparkas netgi turi pusantro milijono eurų vertės Aston Martin One-77.

Kiekvienais metais Dubajuje išdygsta bent 10 naujų dangoraižių. O štai 2007 metais bent 100 metrų aukščio dangoraižių mieste buvo pastatyta net 41.

Vienas iš Dubajaus milijonierių būdų parodyti koks esi turtingas – nusipirkti kuo įmantresnius automobilio numerius, kurie kartais būna brangesni net už patį automobilį. Kuo mažiau simbolių numeryje, tuo aukštesnį socialinį statusą jis rodo.

Dubajuje yra bankomatas, kuris vietoje banknotų išduoda aukso luitus. Maždaug 40% viso pasaulyje rasto aukso šiuo metu yra Dubajuje.

Dubajaus metro draudžiama valgyti maistą. Tad geriau nesugalvokite važiuodami užkandžiauti.

Dubajuje 7-iems vyrams tenka vos 3 moterys. Šis skaičius yra taip smarkiai išsikreipęs, nes Dubajuje gyvena daugybė imigrantų vyrų, kurie atvykę be šeimų.

Vietiniai Dubajuje vietoje tualetinio popieriaus tualate naudoja vandens žarnas, kuriomis apsiplauna save. Tačiau jei esate turistas, jums dėl to nereikėtų išgyventi, mat dauguma turistinių vietų tualetuose jau siūlo ir tualetinį popierių.

Vienas populiariausių sportų Dubajuje – kupranugarių lenktynės. Anksčiau ant kupranugarių jodavo vaikai, tačiau dėl padidėjusių vaikų grobimų ir vežimų į Dubajų užsiimti šiuo sportu, dabar žokėjais tampa robotai.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *