Įdomūs faktai apie Londoną

Skaičiuojama, kad Londone gyvena per 8 milijonus atvykėlių iš kitų šalių ir čia galima susikalbėti net 300 skirtingų kalbų.

Big Benas iš tiesų nėra Big Benas. Daugelis Big Benu vadina bokštą, kurio viršūnėje yra laikrodis, tačiau Big Benas iš tiesų yra viduje esančio varpo pavadinimas, o pats bokštas vadinasi Vestminsterio laikrodžio bokštu, arba tiesiog „The Clock Tower“.

Nors per didįjį Londono gaisrą 1666 metais buvo sunaikinta didelė dalis miesto, jo metu žuvo vos 6 žmonės. Daugiau žmonių žuvo per alaus potvinį 1814 metais, kai vienoje iš daryklų sprogus 6,7 metrų aukščio alaus talpyklai į gatves išsiliejo daugiau nei milijonas litrų alaus. Tąkart žuvo 8 žmonės.

Tapti ikoniškojo juodo taksi vairuotoju Londone nėra taip paprasta, kaip galėtų atrodyti. Kiekvienas vairuotojas turi mokėti visas Londono gatveles mintinai, kai kurie vairuotojai to mokosi ištisus metus.

Tarp didžiulių miesto monumentų Londone galima rasti ir mažiausią gatvės skulptūrą. Tiesa, ją pastebėti gali būti nelengva. Statula ant namo fasado vaizduoja dvi pelytes, besipečančias dėl sūrio. Ją galima rasti ant vieno iš Philpot Lane gatvėje esančių namų. Įdomi ir šios skulptūros atsiradimo istorija – ji skirta atminti du statybininkus, kurie statydami Londono Monumentą susipešė dėl dingusio sumuštinio ir nuo objekto nukrito. Vėliau paaiškėjo, kad sumuštinį suėdė pelės.

Trafalgaro aikštėje draudžiama maitinti balandžius. Tai draudžiama nuo 2003 metų, kai aikštė buvo renovuota. Už paukščių maitinimą gresia 50-ies svarų bauda.

Po Aldgate stotimi yra palaidota maždaug 1000 žmonių kūnai. Visi jie mirė nuo maro.

Nors Londoną daug kas laiko lietingu miestu, tai netiesa. Iš tiesų per metus daugiau kritulių iškrinta net tokiuose miestuose kaip Roma, Majamis ar Sidnėjus.

Londone yra daugiau indų restoranų nei Indijos didmiestyje Mumbajuje.

Per pastaruosius šimtą metų judėjimas miesto centre nei kiek nepagreitėjo. Skaičiuojama, kad Londono centre automobiliai juda vidutiniu 12 km/h greičiu. Tokiu pačiu – kaip prieš šimtą metų čia važinėję arklių tempiami vežimai.

Nors Londone vairuotojai turi važiuoti kaire kelio puse, vis dėl to mieste yra viena gatvelė, kurioje privaloma važiuoti dešine kelio puse, kaip didžiojoje dalyje pasaulio. Tai Savoy Court gatvė.

Labiausiai užteršta Londono vieta yra požeminės viešojo transporto stotys. 2002 metais atlikto tyrimo metu nustatyta, kad po žeme tarša 73 kartus viršija taršą, esančią Londono gatvėse.

Siekiant kuo daugiau Londono teritorijos apstatyti pastatais, po žeme buvo „palaidota“ dešimtys upių ir kanalų. Maždaug 20 upių iki šiol teka, tačiau požeminiais, žmogaus suformuotais tuneliais.

Olimpines žaidynes Londonas organizavo daugiau kartų nei bet kuris kitas pasaulio miestas. Olimpiados čia vyko 1908, 1948 ir 2012 metais.

Londone per metus įvyksta maždaug 22 tūkst. koncertų. Tad kiekvieną dieną koncertą čia galite rasti bet kurio muzikinio skonio melomanas.

Ikoniškieji dviaukščiai Londono autobusai ne visada buvo raudoni. Iš pradžių jie buvo skirtingų spalvų ir kiekviena spalva simbolizavo vis kitą autobuso maršrutą. Tačiau norėdama nurungti konkurentus didžiausia Londono vežėja „London General Omnibus Company“ nudažė visus savo autobusus raudonai ir nuo 1907 metų niekas spalvų klausimu nebesikeitė.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *