Įdomūs faktai apie Makedoniją

Ohrid ežeras, esantis Makedonijoje, yra vienas seniausių ir giliausių ežerų Europoje. Ežeras susiformavo prieš maždaug 4 milijonus metų ir jame iki šiol galima atrasti 200 gyvybės rūšių, kurių nėra niekur kitur pasaulyje.

Motina Teresė gimė Skopjė 1910-aisiais.

Makedonija buvo vienintelė šalis, kuri atsiskyrė nuo Jugoslavijos nepraliejant nė lašo kraujo.

Oficialus Makedonijos pavadinimas yra Šiaurės Makedonijos Respublika. Jį teko pakeisti 2019 metais, nes Graikija nuolat vetuodavo Makedonijos prašymus įstoti į Europos Sąjungą, kadangi Graikijoje yra regionas, pavadintas Makedonija.

Makedonija yra antra kalnuočiausia valstybė pasaulyje. 85% šalies teritorijos yra kalnai. Šalyje yra net 34 kalnai, aukštesni nei 2 kilometrai.

Makedonijos teritorija yra viena seniausiai apgyvendintų teritorijų regione. Šios šalies teritorijoje žmonės gyvena jau daugiau nei 7000 metų. Visgi, pirmieji miestų atsiradimo požymiai fiksuoti tik 808 metais prieš Kristų.

Makedonijoje yra daugiau nei tūkstantis bažnyčių. Įdomu tai, kad trijose iš jų yra saugomi kryžiaus, ant kurio buvo nukryžiuotas Jėzus Kristus, liekanos.

Labiausiai baržnyčiomis apstatytas miestas Makedonijoje yra Ohrid. Čia jų stūkso net 365. Tiesa, dalis jų jau nebenaudojamos ir yra apleistos. Tačiau šis faktas vis tiek atrodo įspūdingai žinant, kad Ohrid mieste gyvena vos 42 tūkst. gyventojų. Lietuvos mąstais galite įsivaizduoti miestą, mažesnį už Alytų (49 tūkst. gyventojų) su 365 bažnyčiomis.

Ant Vodno kalno stovi antras didžiausias kryžius Europoje. Kone iš bet kurios Skopjė vietos galima matyti ant kalno esantį 66 metrų aukščio kryžių, pastatytą 2000-aisiais siekiant pažymėti 2000 Krikščionybės metų.

Kirilicos alfabetas buvo sukurtas ne Rusijoje, o būtent Makedonijoje dviejų brolių Kirilo ir Metodijaus.

Pasak NASA, Makedonijoje stovi ketvirta seniausia observatorija pasaulyje. 30 kilometrų nuo Kumanovo miesto esanti Kokino observatorija buvo pastatyta XIX amžiuje prieš Kristų.

Skopjė per savo istoriją ne kartą buvo atstatoma iš pagrindų. Miestą 518 ir 1963 metais beveik visiškai sugriovė žemės drebėjimai. Negana to, XVIII amžiuje miestą sudeginti įsakė Austrijos-Vengrijos generolas Piccolomini.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *