Įdomūs faktai apie Turkiją

Didžiausias Turkijos miestas Stambulas yra išsidėstęs dviejuose kontinentuose – dalis jo yra Europos teritorijoje, o kita dalis – Azijos. Apskritai 95% Turkijos teritorijos yra Azijoje ir tik 5% Europoje.

Daug kas susipainioja paklausti kas yra Turkijos sostinė ir įvardija Stambulą, tačiau sostinė yra Ankara. Stambulas tiesiog yra didžiausias šalies miestas, o taip pat jį galima pavadinti ekonomikos sostine.

Turkai dievina arbatą. 96% turkų pripažįsta per dieną išgeriantys bent puodelį arbatos. Tai jie daro dažniausiai iš tulpės formos stiklinių.

Kaip ir Roma, taip ir Stambulas pastatytas ant septynių kalvų. Ir tai ne sutapimas, nes Bizantijos imperija tyčia norėjo pastatyti miestą, kurį būtų galėję vadinti naująja Roma.

99% turkų yra musulmonai, tad nieko nuostabaus, kad šalyje yra net 82.693 mečetės.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Viešint Stambule būtina aplankyti Grand Bazaar – tai tarsi turgaus tipo prekybos centras, išsidėstęs net per 64 gatves ir gatveles. Jame yra maždaug 4000 parduotuvių.

Turkijoje užauginama net 75% visame pasaulyje parduodamų lazdyno riešutų.

Jei norėsite nustebinti vietinius turkus, pabandykite ištarti ilgiausią žodį turkų kalboje – „Muvaffakiyetsizleştiricileştiriveremeyebileceklerimizdenmişsinizcesine“. Jis verčiasi maždaug taip – „Tarsi jūs būtumėte iš tų, kurių galbūt negalėsime lengvai paversti nesėkmingais“.

Nors Turkijos viešbučiai neretai siūlo tokias pramogas kaip jodinėjimas ant kupranugarių, šie gyvūnai nėra vietiniai, jie yra atvežtiniai gyventojai.

Nacionalinis Turkijos sportas yra imtynės išsitepus aliejumi. Šios rungties metu raumeningi vyrai išsitepa kūnus aliejumi ir eina imtynių.

Pasak turkų, Kalėdų Senelis, o tiksliau – šventas Nikolajus, yra kilęs iš Turkijos – Pataros miesto. Demre muziejuje netgi yra įkurtas Kalėdų Senelio muziejus.

Nors tai neskamba taip viliojančiai kaip ledai, tačiau turkai mėgsta desertą, pagamintą iš pieno pudingo ir smulkintos vištienos. Šis desertas vadinasi „tavuk göğsü“.

Turkai Europai pristatė ne vieną dabar čia itin populiarų dalyką. Jie atsakingi už tulpių išpopuliarėjimą Nyderlanduose, o taip pat už kavos bei vyšnių paplitimą Europoje.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *