Įdomūs faktai apie Izraelį

Izraelis yra vienintelė šalis pasaulyje, šiandien turinti daugiau medžių nei jų turėjo prieš 50 metų.

Izraelyje muziejų skaičius, tenkantis vienam gyventojui, yra didžiausias pasaulyje. Izraelyje taip pat egzistuoja ir povandeninis muziejus.

Lietuvoje ir visame pasaulyje populiari programėlė Waze buvo sukurta Izraelyje. 2013 metais programėlę už 1,3 mlrd. JAV dolerių nusipirko Google.

Izraelis yra viena iš trijų valstybių pasaulyje, neturinti konstitucijos.

Izraelyje yra mažiausia daykuma pasaulyje – Judean dykuma.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Izraelyje žmonės tokie dosnūs, kad čia fiksuojamas aukščiausias savanorių inkstų donorų rodiklis pasaulyje. Per dešimtmetį izraeliečiai savanoriškai paaukojo virš tūkstančio savo inkstų.

Seniausias medis Izraelyje yra Ein Hatzeva medis, kuris stovi kelyje link Eilato. Jo amžius siekia nuo 1500 iki 2000 metų.

Izraelio paštas turi specialų laiškų Dievui departamentą. Visi laiškai, kurie patenka į Jeruzalės paštą ir yra adresuoti Dievui, būna patalpinami Raudų Sienos plyšiuose.

Kasmet Raudų Sienos plyšiuose paliekama po maždaug milijoną raštelių.

Izraelis yra vinintelė šalis, kuri atgaivino jau išnykusia laikytą kalbą ir ją padarė valstybine kalba.

Izraelis turi 137 oficialius paplūdimius.

Izraelis išvalo 90% viso nuotekų vandens ir pagal šį rodiklį lyderiauja pasaulyje. Pavyzdžiui JAV išvaloma vos 1% nuotekų vandens.

Vienas iš nacionalinių šalies desertų yra Krembo – šokoladu padengtas zefyras.

2020-aisiais Izraelis buvo aštunta brangiausio pragyvenimo valstybė pasaulyje. Tais pačiais metais Tel Avivas buvo tituluotas penktu brangiausiu miestu pasaulyje, nusileisdamas tik Ciurichui, Paryžiui ir Hong Kongui bei būdamas tame pačiame lygyje kaip Osaka.

Izraelis turi savo vietinį Stonehendžą, pavadintą Galgal Refa’im. Tai apskritas buvusių akmeninių sienų kompleksas, atrastas vos 1960-aisiais. Manoma, kad jis buvo pastatytas prieš 5000 metų.

Kai Izraelis buvo įkurtas 1948 metais, jis turėjo 806 tūkst. gyventojų. Po dešimties metų gyventojų skaičius jau siekė du milijonus. Tikimasi, kad po poros metų nuo dabar Izraelyje jau gyvens virš 10 milijonų žmonių.

85% namų ūkių Izraelyje karštą vandenį gauna iš ant namų stogų įtaisytų saulės baterijų su jų energija šildomomis vandens talpomis.

Izraelio miestas Eilatas yra miestas be PVM mokesčio Niekas šiame mieste nėra apmokęstinta pridėtis vertės mokesčiu.

Izraelio technologijų kūrėjai yra vieni geriausių pasaulyje. Su tūkstančiais startuolių Izraelis pagal naujai kuriamų technologijų skaičių nusileidžia tik Silicio slėniui.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *