Įdomūs faktai apie Indiją

Jei esate mėsainių mėgėjas, tai Indija nėra jums tinkama šalis. Čia karvės laikomos šventomis. Netgi konstitucijoje karvės nužudymas prilyginamas nusikaltimui.

Maždaug 15% indų yra musulmonai, tad nieko nuostabaus, kad šalyje yra daugiau nei 300 tūkst. mečečių. Čia taip pat yra per 2 milijonus Hindu šventyklų.

Chenab tiltas, kuriuo traukiniai kerta Chenab upę, yra aukščiausias tiltas pasaulyje. Jo aukštis – 359 metrai.

Rajasthane yra šventykla, dedikuota žiurkėms. Žiurkės šventykloje vaikštinėja laisvai.

Indija yra antra daugiausiai gyventojų turinti valstybė pasaulyje. 2020 metų skaičiavimais Indijoje gyveno 1,38 milijardai gyventojų. Manoma, kad 2050-aisiais Indija aplenks Kiniją ir taps daugiausiai gyventojų turinčia šalimi.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Dauguma žmonių Indijoje valgo pirštais. Tad jei nesibaiminate dėl higienos, merkite pirštus į ryžius ar bet kurį kitą patiekalą ir valgykite kaip dauguma paprastų indų.

Shani Shingnapur miestas vadinamas saugiausiu miestu pasaulyje. Čia nei vienas namas neturi nei spynų, nei durų. Mieste joks apiplėšimas neužfiksuotas jau 400 metų.

Indija turi didžiausią vegetarų populiaciją. Manoma, kad nuo 15% iki 30% visų indų yra vegetarai. Vegetarizmas čia toks populiarus, kad netgi užsienio restoranai, tokie kaip KFC, šalyje siūlo vegetariškus meniu.

Kai kuriuose Indijos ūkiuose vietoje pesticidų naudojami Coca-Cola bei Pepsi gėrimai. Ūkininkai pastebėjo, kad šie naikina kenkėjus ne ką prasčiau, nei brangūs pesticidai. Esmė ta, kad saldžiu gėrimu išpurkšti augalai pritraukia skruzdes, o šios pakeliui sunaikina kenkėjų kiaušinėlius ir lervas.

Indijoje yra vieni žemiausių skyrybų rodiklių. Pasak statistikos, čia išsiskiria vos 1 iš 100 porų.

Maždaug 70% visų pasaulyje naudojamų prieskonių atkeliauja iš Indijos.

Pagal milijardierių skaičių Indija yra trečia daugiausiai milijardierių turinti valstybė pasaulyje. Čia yra maždaug 140 milijardierių ir pagal šį rodiklį šalis nusileidžia tik JAV ir Kinijai.

Indijos nacionalinis gyvūnas – Bengalijos tigras.

Indiškiems sariams jau daugiau nei 5000 metų. Jų spalva pasirenkama pagal progą. Pavyzdžiui raudoną sarį įprastai renkasi nuotakos, nes raudona spalva simbolizuoja vaisingumą.

Indijos rupijos yra uždara valiuta, kurią draudžiama atsivežtį į šalį arba iš jos išsivežti. Atvykus į Indiją savo pinigus paprasčiausiai reikėtų išsikeisti į rupijas artimiausioje valiutos keitykloje.

Bolivudas yra didžiausia filmų gamykla pasaulyje, lenkianti Nolivudą (Nigerijos kinas) ir netgi Holivudą.

Alkoholio vartojimas draudžiamas penkiose Indijos valtijose. Likusiose leistinas alkoholio vartojimo amžius svyruoja nuo 18 iki 30 metų. Negana to, kai kuriose valstijose religinių švenčių metu būna „sausosios dienos“, kai alkoholis neparduodamas.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *