Įdomūs faktai apie Tailandą

Tailando sostinės Bankoko pilnas oficialus pavadinimas yra itin ilgas – Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom Udomratchaniwetmahasathan Amonphimanawatansathit Sakkathattiyawitsanukamprasit. Jis reiškia – „Angelų miestas, didysis nemirtingųjų miestas, didingas devynių brangakmenių miestas, karaliaus būstinė, karališkųjų rūmų miestas, įsikūnijusių dievų namai, pastatyti Višvakarmano Indros paliepimu.“

Tailande yra virš 40 tūkst. šventyklų ir daugiau nei 30 tūkst. jų vis dar aktyviai naudojamos.

Didžiąją dalį laiko Tailandas buvo žinomas Siamo vardu. Galutinai Tailandu šalis buvo pavadinta 1948 metais.

Jei dabar jums kyla klausimas ar Siamo pavadinimas susijęs su siamo katėmis, atsakome – taip. Siamo katės kilo iš Tailando. Kadaise ši kačių rūšis turėjo net 23 porūšius, dabar jų likę 6.

Padovanoti porą siamo kačių jaunavedžiams reiškia sėkmės linkėjimą.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Na, o jei dabar jums kyla klausimas ar siamo dvynių pavadinimas kuo nors susijęs su Tailandu, atsakome – irgi taip. Pavadinimas kilo nuo dvynių Chang ir Eng, kurie gimė susijungę krūtinės ląsta Siamo karalystėje 1811 metais. Anglijoje jie tapo cirko artistais ir buvo vadinami Siamo dvyniais.

Tailando vėliavos neįmanoma pakabinti atvirkščiai. Raudona-balta-mėlyna-balta-raudona spalvos išdėstytos simetriškai, tad net pakabinus vėliavą atvirkščiai, ji išlieka tokia pati. Taip tyčia padarė Karalius Vajiravudh 1917-aisiais, kuris pamatė atvirkšiai kabančią tuometinę karalystės vėliavą ir nusprendė ištaisyti šią klaidą sukurdamas naują.

Tajų abėcėlė turi 76 raides – 44 priebalses ir 32 balses.

Nacionalinė Tailando gėlė – orchidėja. Šalyje galima pamatyti virš pusantro tūkstančio skirtingų orchidėjų veislių.

Praėjusiame šimtmetyje miškų kirtimas Tailande buvo toks intensyvus, kad per trumpą laiką buvo iškirsta trys ketvirtadaliai miškų. Nuo 1989 metų miškų kirtimas Tailande draudžiamas.

Nors skamba keistokai, tačiau Red Bull gėrimas turi savo šaknų Tailande. Panašų energetinį gėrimą XVII amžiuje Tailande sukūrė Chaleo Yoovidhy ir aktyviai jį pardavinėjo. 1987 metais verslininkas Dietrich Mateschitz parsivežė receptą į Austriją ir sukūrė beveik analogišką Red Bull gėrimą. Net ir šiandien Krating Daeng ir Red Bull gėrimų logotipai yra beveik identiški.

Vairuoti be marškinėlių Tailande yra draudžiama. Už tai netgi galima atsidurti kalėjime.

Viešose vietose Tailando nacionalinis himnas grojamas du kartus dienoje – 8 valandą ryto ir 6 valandą vakare. Himną lydį vėliavos pakėlimas bei nuleidimas. Grojant himnui iš pagarbos reikėtų sustoti ir ramiai jį išklausyti. Himnas taip pat grojamas kino teatruose prieš kiekvieną filmą.

Užminti ant Tailando pinigų yra draudžiama ir baudžiama netgi kalėjimu. Taip yra todėl, kad ant pinigų pavaizduoti Tailando karalių veidai. Tad jei pamesite monetą ir norėsite ją sustabdyti primindami koja, gerai pagalvokite ar tikrai norite tai daryti.

Galva Tailande yra svarbiausia žmogaus kūno dalis, todėl ji nusipelno ypatingos pagarbos. Liesti kieno nors galvą (netgi vaiko) Tailande yra nepriimtina. Sutikus vyresnį arba aukštesnį statusą turintį žmogų Tailande reikėtų šiek tiek nuleisti savo galvą, parodant jam pagarbą.

Tailande yra tiek daug paukščių, kad jų skaičius viršija netgi Europos ir JAV paukščių kiekį kartu sudėjus.

Tailandas sudarytas iš 1430 salų.

Tailande gyvena didžiausios gyvatės pasaulyje – tinkliniai pitonai. Vienas tokių buvo rastas net 10 metrų ilgio. Ilgiausią nuodingąją gyvatę – karališkąją kobrą, taip pat galima sutikti Tailande.

Palikti namus be apatinių Tailande yra draudžiama įstatymo.

Tailande vis dar egzistuoja mirties bausmė. Ypač jos turėtų bijoti narkotikų kontrabandininkai ir žudikai.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *