Vakarais po vakarienės meto daugybė albanų mėgsta išeiti pasivaikščioti. Tai jie vadina „xhiro“. Tai albanų kultūros dalis. Tokiu būdu jie išeina susitikti su kaimynais ir sudeginti per vakarienę gautas kalorijas. Kai kuriuose miestuose tam tikros gatvės būna netgi uždaromos transportui, kad žmonės galėtų laisvai vaikščioti.
Viešint Albanijoje pravartu žinoti, kad su jumis nesutikdamas albanas galvą linksės, o jums pritardamas – sukinės ją į šonus. Priešingai nei mes esame įpratę.
60% albanų yra musulmonai.
Jei šalia statomų ar remontuojamų namų pamatysite papiltą saują varžtų, nenustebkite. Tai yra vietinių tradicija. Tikima, kad statybose papilti varžtai leidžia apsisaugoti nuo pavydžių kaimynų akių.
Shkodra miestas Albanijoje neturi absoliučiai nei vieno šviesoforo. Tai taip pat vienas seniausių miestų žemyne.
- 25x40x20 cm dydžio kuprinės
- Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
- Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
- Tik nuo 18.00 €
Albainoje yra daugiau nei 750 tūkst. bunkerių. Tiesa, nemažai jų dabar yra apleisti arba paversti muziejais.
Tradicinis Albanijos suvenyras, kurį rekomenduojama parvežti draugams – opinga batai. Tai apavas, kurį nešioja tiek vyrai, tiek ir moterys.
Jei sugalvosite apsikirpti viešėdami Albanijoje, nenustebkite jei kirpėjas baigdamas savo darbą pliaukštels jums per sprandą ir sumurmės kažką panašaus į „me shëndet“. Tai yra tarsi palinkėjimas „į sveikatą“.
Albanijoje laikoma sėkmės simboliu jei paukštis ant jūsų nusituštino.
Tiesa, albanai sėkmės ženklu laiko ir jei kūdikis ant jūsų nusišlapino.
Kelionės autobusu Albanijoje yra gana keblios. Visų pirma – autobusai čia vadinami furgonais. Antra – jie neturi jokio tvarkaraščio. Autobusas pajuda tada, kai pilnai užsipildo.
Albanijoje, taip pat kaip ir Ispanijoje, yra siestos laikas. Įprastai jis trunka nuo 2 valandos popiet iki 6 valandos vakaro.
Albanijoje yra seniausias Europos ežeras – Ohrid.
Pagrindinis albanų valgymas per dieną būna ne vakarienė, o pietūs. Dažniausiai pietums suvalgoma didelė porcija mėsos patiekalo ir daržovių.
Albanijos atstovai Olimpiadose niekada nėra laimėje jokio medalio.
Albanai savo šalį vadina ne Albanija, o Shqipëri, kas išvertus į lietuvių kalbą būtų „erelių žemė“.
Dauguma automobilių, važinėjančių Albanijos gatvėmis, yra Mercedes firmos.
Albanijoje nėra McDonald’s restoranų. Tačiau yra KFC ir Domino’s Pizza restoranai.