Įdomūs faktai apie Meksiką

Ne Egipte, o būtent Meksikoje stovi didžiausia piramidė pasaulyje. Cholula piramidė yra 66 metrų aukščio, o jos tūris – 4,5 milijonai kubinių metrų.

Meksiko miestas savo muziejų gausa yra antras miestas pasaulyje. Jame suskaičiuojama per 170 muziejų. Meksiką lenkia tik Londonas, su daugiau nei 200 muziejų.

Meksikoje suskaičiuojama daugiau nei 60 tūkstančių registruotų taksi automobilių. Manoma, kad tai yra daugiausiai taksi turinti šalis pasaulyje. Taksi kainos čia taip pat yra vienos mažiausių.

Meksikiečiai dievina Coca-Cola gėrimą. Statistiškai kiekvienas Meksikos gyventojas per metus išgeria 163 litrus šio gėrimo.

Dinozaurus išnaikinęs meteoritas nukrito būtent Meksikoje, Jukatano teritorijoje. 600 metrų gylio krateris išlikęs iki šiol ir atrastas buvo visai nesenai – 1981-aisiais.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Meksikos vaikai Kalėdines dovanas gauna ne per Kalėdas, o sausio 6-ąją. Dovanas jiems atneša trys karaliai.

Meksiko miestas yra seniausias miestas pietų Amerikoje. Jis pradėtas statyti 1521 metais ant buvusio actekų miesto liekanų.

Meksikoje yra mažiausias vulkanas pasaulyje. Šalia Puebla miesto esantis Cuexcomate vulkanas yra vos 13 metrų aukščio ir labiau primena paprastą kalvą, nei vulkaną.

Meksiką galima laikyti šokolado gimtine. Actekai ir Majai pirmieji ėmė masiškai auginti kakavmedžius ir iš jų gamindavo šokolado gėrimus, o pupeles netgi kartais naudojo kaip valiutą.

Dia de los Muertos yra nacionalinės atostogos Meksikoje, kuomet švenčiama mirtis.

Meksika neturi savo oficialios kalbos, tačiau didžioji dalis meksikiečių bendrauja ispanų kalba.

Oficialus Meksikos pavadinimas yra Jungtinės Meksikos Valstijos. Šalis padalinta į 31 valstiją, o kiekviena valstija turi savo įstatymus ir taisykles.

Meksiko mieste važinėja tik moterims skirti autobusai, o taip pat metro yra atskiros sekcijos, kuriose gali būti tik moterys. Taip siekiama apsaugoti moteris nuo priekabiautojų viešajame transporte.

Nuo 2008 metų Torreon mieste vairuojant automobilį įstatymiškai yra uždrausta dažytis arba skustis su elektrine barzdaskute. Šio draudimo teko imtis dėl pernelyg daug avarijų, kurias sukeldavo besigražinantys vairuotojai.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *