Įdomiausi faktai apie Vatikaną

95% Vatikano populiacijos yra vyrai
Vatikano populiaciją pagrinde sudaro tik dvasininkai ir karinė sargyba. Kadangi visi jie yra vyrai, likusius 5% populiacios sudaro sargybinių žmonos ir vaikai, kuriems leidžiama gyventi Vatikano teritorijoje.

Visas Vatikanas priklauso UNESCO paveldo sąrašui
Vatikanas yra vienintelė valstybė pasaulyje, kuri visa yra įtraukta į UNESCO saugomų objektų paveldo sąrašą.

Draudimas fotografuoti ir garsiai kalbėti Siksto koplyčioje
Siksto koplyčią kasdien aplanko maždaug 10 tūkst. turistų ir pagal įstatymus visiems jiems draudžiama viduje fotografuoti bei garsiai kalbėti. Esant koplyčioje leidžiama tik šnibždėtis, o tvarką prižiūri specialiai tam koplyčioje budintys tvarkdariai.

Per didįjį penktadienį gali pamatyti Popiežių, gulinti priešais altorių
Didžiojo penktadienio mišios prasideda kiek neįprasta ceremonija, kai popiežius, vilkintis raudoną sutaną, atsigula priešais altorių veidu žemyn, o kunigai suklaupia jam už nugaros. Tuo metu visi privalo melstis mirtinoje tyloje.

Jei moteris nori gyventi Vatikane, ji turi ištekėti už sargybinio
Dirbti moterims Vatikane nėra draudžiama. Jos gali dirbti vietiniame radijuje arba laikraštyje, tačiau gyventi čia gali tik tos moterys, kurios yra ištekėjusios už Šveicarijos sargybinių, sergsinčių Vatikaną. Įdomus faktas dar ir tai, kad visi sargybiniai, pradedantys savo tarnybą Vatikane, turi būti viengungiai.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Vatikanas yra vienintelė valstybė su nuliniu gimstamumu
Tai labai lengva paaiškinti – Vatikane netik trūksta moterų, bet ir visiškai nėra gimdymo namų, tad visi kūdykiai gimdomi Romos ligoninėse.

Italijos ambasada Vatikane yra Italijos teritorijoje
Italijos ambasada Vatikane yra unikali tuo, kad ji įkurta savo pačios teritorijoje – tai reiškia, kad Italijos ambasada yra Italijoje. Visos Vatikanui priklausančios ambasados pagal seną susitarimą yra įkurdintos Romoje.

Vatikane yra degalinė
Gal ir nieko stebėtino, kad valstybė turi degalinę, bet Vatikanui tai neįprasta. Šioje degalinėje kurą piltis gali tik Vatikano gyventojai, o kainos čia tokios mažos, kad jų pavydi netgi patys italai.

Vietinis pašto skyrius yra populiariausias pasaulyje
Nors Vatikane ir nėra daug gyventojų, tačiau čia esantis paštas yra populiariausias pasaulyje. Iš jo kasmet išsiunčiama per 2,5 mln laiškų, 7 milijonai atviručių ir 20 tūkst. siuntų. Šį paštą itin mėgsta Vatikane apsilankantys turistai, kurie siunčia atvirutes savo artimiesiems.

Vatikano parduotuvėse netaikomi mokesčiai
Vis dėlto, neskubėkite keliauti į Vatikaną apsipirkti, mat įprastinėse parduotuvėse čia gali apsipirkti tik Vatikano gyventojai ir kainos čia įprastai ketvirtadaliu žemesnės nei šalia esančioje Romoje.

Vatikano geležinkeliai yra trumpiausi pasaulyje
Vatikano gelenžinkelių tinklo ilgis nesiekia nė kilometro, o per Vatikano teritoriją eina vos 300 metrų geležinkelio. Anksčiau traukiniu į Romą keliaudavo popiežius, tačiau dabar tai liko tik turistų pramoga.

Viso pasaulio katalikai trokšta pabučiuoti Popiežiaus ranką
Nuo pat viduramžių gyvuoja tradicija, kad kiekvienas, susitinkantis su Popiežiumi, turi pabučiuoti jo ranką, ant kurios yra žiedas. Taip žmogus parodo savo pagarbą ir atsidavimą jam. Įdomu dar ir tai, kad po Popiežiaus mirties jo žiedas sunaikinamas, o naujam Popiežiui pagaminamas naujas auksinis žiedas.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *