Įdomūs faktai apie Andorą

Pagal gyventojų skaičių Andora (2020 metais joje gyveno 77.625 gyventojai) yra mažesnė už Panevėžį (2021 metais jame gyveno 89.100 gyventojų).

Savo plotu Andora yra šešiolikta mažiausia valstybė pasaulyje.

Andoroje užauginama ypač daug tabako. Dėka žemų mokesčių ir daugybės tabako čia cigaretės gerokai pigesnės nei kaimyninėse Ispanijoje bei Prancūzijoje. Ilgą laiką šios dvi šalys kovojo su iš Andoros plūstančia cigarečių kontrabanda.

Oficiali kalba Andoroje – katalonų.

Per tūkstantį metų Andora niekad nedalyvavo jokiame kare. Techniškai pirmojo pasaulinio karo metu Andora buvo paskelbusi karą Vokietijai, tačiau kariauti neišsiuntė nė vieno savo kario. Kadangi šalis buvo tokia nepastebima kare, pasirašant Versalio taikos sutartį ji netgi buvo pamiršta įtraukti į sutartį kartu su kitomis valstybėmis. Tai pastebėta ir ištaisyta tik 1957-ais metais, kuomet oficialiai buvo paskelbta taika tarp Vokietijos ir Andoros.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Andora niekada neturėjo savo valiutos. Dabar šalyje naudojami eurai, prieš tai buvo Ispanijos pesai, dar prieš tai – Prancūzijos frankai.

Nors ir naudoja eurus, oficialiai Andora nepriklauso Eurozonai. Šaliai padaryta išimtis. Andora taip pat nepriklauso ir Šengeno erdvei, tačiau tai ne problema, nes į ją galima patekti tik iš Ispanijos ir Prancūzijos, kurios yra Šengeno erdvėje, o oro uosto ši šalis neturi.

Andoros žmonė ypač ilgaamžiai. Tai 8-a ilgiausiai gyvenanti tauta pasaulyje. Vidutinė gyvenimo trukmė čia yra 82,9 metai.

Vienam Andoros gyventojui tenka daugiausiai turistų pasaulyje. Jau minėjome, kad Andoroje gyvena kiek daugiau nei 77 tūkstančiai žmonių, o štai turistų šalis kasmet sulaukia virš 10 milijonų.

Andora niekada nėra pelniusi nei vieno medalio Olimpinėse žaidynėse.

Skersai kirsti šalį užtrunka mažiau nei valandą. Atstumas nuo vienos šalies sienos iki kitos siekia vos 40 kilometrų.

Nusikalstamumo rodikliai Andoroje yra vieni žemiausių pasaulyje.

Andoroje yra itin pigu, tad čia klesti įvairios parduotuvės, į kurias atvyksta apsipirkti turistai ne tik iš kaimyninių Ispanijos bei Prancūzijos, bet ir iš tolimesnių šalių. PVM maistui čia siekia vos 1%, alkoholiui – 4,5%. Tuo tarpu kaimyninėje Ispanijoje daugumai prekių taikomas 20% PVM.

Dėl šios priežasties šioje šalyje yra daugiau nei 3000 parduotuvių. Po parduotuvę kiekvienai 25 gyventojų grupelei. Dažnai prekes čia galima įsigyti 20-30%, o kartais net ir 60% pigiau.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *