Įdomūs faktai apie Jungtinius Arabų Emyratus

88% gyventojų Jungtiniuose Arabų Emyratuose yra atvykėliai iš kitų šalių. Pagrinde iš Indijos, Bangladešo ir Pakistano.

1965 metais Jungtinių Arabų Emyratų populiacija siekė vos 150 tūkst. gyventojų. Šiandien jų yra 10 milijonų. Trečdalis jų gyvena Dubajuje.

69% Jungtinių Arabų Emyratų gyventojų yra vyrai ir vos 31% – moterys. Taip yra todėl, kad didžiąją dalį vyrų šalyje sudaro dirbti be šeimų atvykę imigrantai.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose bučiuotis ir glėbesčiuotis viešumoje yra nepriimtina. Laikyti savo antrąją pusę už rankos – priimtina. Šiuo aspektu Dubajus yra kur kas laisvesnis ir adaptuotas vakarietiškiems įpročiams, tačiau iš esmės kur kas paprasčiau būtų gerbti vietinę kultūrą ir nepersistengti su aistros demonstravimu.

Kadangi prabangiu automobiliu aplinkinius nustebinti Jungtiniuose Arabų Emyratuose yra sunku, tai vietiniai savo turtus demonstruoja per automobilių numerius. Kuo mažiau simbolių numeriuose – tuo turtingesnis tu esi. Pavyzdžiui 2008 metais vienas turtuolis nusipirko numerius „1“ už 14,5 mln. JAV dolerių.

Kupranugarių lenktynės Jungtiniuose Arabų Emyratuose yra labai populiarus sportas. Tiesa, gyvus žokėjus šiais laikais jau pakeitė robotai.

Jungtiniai Arabų Emyratai turi Laimės Ministrą, kurio pareiga – rūpintis, kad visi gyventojai būtų laimingi.

Didžiausias Emyratas – Abu Dabis, užimantis apie 87% viso Jungtinių Arabų Emyratų ploto. Viso šalį sudaro 7 Emyratai.

Kiekvienas Emyratas turi savo karališkąją šeimą.

Dubajuje esantis trečiasis Dubajaus tarptautinio oro uosto terminalas yra didžiausias toks terminalas pasaulyje. Jame netgi įrengtas 5 žvaigždučių viešbutis, daugybė parduotuvių, baseinas, sporto salė, sūkurinės vonios ir japoniški sodai.

Abu Dabije stovi kreiviausias pastatas pasaulyje. Pizos bokštas Italijoje yra pakrypęs 14 laipsnių kampu, o štai 35 aukštų Capital Gate pastatas Abu Dabije pakrypęs net 18 laipsnių kampu.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose įsikūręs ir pirmasis Ferrari teminis parkas su greičiausiais amerikietiškais kalneliais pasaulyje. Juose ekstremalių pojūčių mėgėjai vos per 4 sekundes pasiekia 239 km/h greitį. Vaikams šis atrakcionas yra draudžiamas

Jungtiniai Arabų Emyratai turi savo dirbtinio intelekto ministrą – 27-erių Omar Sultan Al Olama.

Nors egzistuoja stereotipas, kad arabiškuose kraštuose moterys yra engiamos, Jungtiniuose Arabų Emyratuose viskas kiek kitaip. Du trečdaliai darbo vietų viešajame sektoriuje yra užimti darbuotojų moterų. Taip pat šalis tapo pirmąja pasaulyje, pareikalavusia, kad kiekvienoje valdyboje būtų bent po vieną moterį.

Iki 2015 metų Dubajuje pasiklysti buvo itin lengva, nes čia nebuvo nei gatvių pavadinimų, nei pašto ar vietovės kodų. Nuo 2015-ųjų visiems pastatams buvo pradėta dalinti 10 skaitmenų kodus.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *