Įdomūs faktai apie Kopenhagą

55% Kopenhagos darbuotojų į darbą važiuoja dviračiais.

Prieš tapdama miestu Kopenhaga buvo paprasčiausiu žvejų kaimeliu. Vėliau, kaimeliui besiplečiant ir peraugant į miestą, jam buvo skirtas Køpmannæhafn pavadinimas, kas reiškia „pirklių uostą“. Dar vėliau pavadinimas buvo sutrumpintas iki København, arba kaip mums geriau žinomo pavadinimo – Kopenhaga.

Netoli Kopenhagos yra seniausias pasaulyje atrakcionų parkas – Bakken. Iš pradžių 1583-aisiais žmonės čia rinkosi dėl iš žemės gelmių srūvančio gėlos vandens šaltinio, kuris, tikima, turėjo gydomųjų savybių. Kadangi prie miškuose esančios versmės niekada nesustodavo žmonių judėjimas, verslūs žmonės pradėjo siūlyti praeiviams vis daugiau pramogų ir netrukus čia jau buvo ištisas pramogų parkas.

1728 metais didžiulis gaisras sunaikino beveik pusę visų viduramžius menančių Kopenhagos pastatų. Tarp jų ir Kopenhagos Universiteto biblioteką, kurioje buvo saugoma per 35 tūkst. knygų.

Kopenhagos centre esanti Strøget gatvė yra viena ilgiausių pėsčiųjų alėjų pasaulyje. Ji buvo suformuota 1962-aisias metais uždraudus automobilių judėjimą penkiose miesto centrinėse gatvėse. Iš pradžių vietiniai prekybininkai netgi protestavo, nes manė, kad tai pražudys jų verslus, bet po dviejų eksperimentinių metų jie persigalvojo, mat gatve kiekvieną dieną pražingsniuodavo tūkstančiai žmonių.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Tivoli sodai 1951 metais tapo įkvėpimo šaltinu Voltui Disnėjui. Lankydamasis soduose jis valandų valandas užsirašinėjo kiekvieną smulkmeną apie parką, o vėliau įkūrė Disneilendą.

Kopenhagos simbolis – Undinėlė. Tačiau ne visiems ji patinka. Per daugiau nei 100 metų jai buvo dukart nupjauta galva, kartą – ranka, ji buvo apipilta dažais, išpaišyta vandalų, nuversta į vandenį ir netgi sekso žaisliukas jai buvo priklijuotas prie rankos.

Dauguma kapinių Kopenhagoje primena parkus. Tad čia nieko neįprasto pamatyti šeimą, sėdinčią ant pievelės prie artimojo antkapio ir užkandžiaujančią.

Jei nuspręsite nusifotografuoti šalia Undinėlės ir nuotrauka pasidalinti Facebook’e, nenustebkite jei nuotrauka bus užblokuota. Retkarčiais žmonės, tarp kurių ir garsus Danijos politikas Mette Gjerskov, susiduria su griežtais Facebook filtrais, kurie suklydę blokuoja Undinėlės nuotraukas dėl, neva tai, nuogybių.

Kopenhaga yra miestas, turintis daugiausiai Michelin žvaigždutėmis įvertintų restoranų, pasaulyje.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *