Įdomūs faktai apie Dubliną

Bene ikoniškiausias Dublino tiltas yra O’Connell tiltas. Teigiama, kad tai vienintelis tiltas pasaulyje, kurio plotis ir ilgis yra vienodi. Tiltas pastatytas 1863 metais.

Šis tiltas yra to paties pavadinimo O’Connell gatvėje, kuri tituluojama plačiausia gatve Europoje. Jos plotis vietomis siekia 49 metrus.

Dublinas garsėja savo barais. Skaičiuojama, kad jų mieste yra 666. Velniškas skaičius velnio lašams.

Seniausias baras Airijoje įsikūręs būtent Dubline. Brazen Head baras savo veiklą pradėjo dar 1168 metais. Barą galima rasti adresu: 20 Lower Bridge St, Usher’s Quay, Dublin, D08 WC64, Ireland.

Dublinas buvo įkurtas vikingų, kurie čia apsistojo IX amžiuje ir įkūrė pirmąją gyvenvietę.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Niekam ne paslaptis, kad Guinness alaus gimtinė yra Airija, o tiksliau – Dublinas. Tačiau mažai kas žino, kad Guinness alaus kūrėjai Arthur ir Olivia Guinness susilaukė net 21 vaiko. Deja, tik 6 sūnūs ir 4 dukros išgyveno ir sėkmingai užaugo.

Kasdien pasaulyje išgeriama daugiau nei 10 milijonų pintų Guinness alaus.

Dublinas turi savo Tomo ir Džerio versiją. 1860-ais metais buvo įsakyta išvalyti Kristaus baržnyčios katedrą. Valant vamzdžius buvo rasti puikiai išsilaikę pelės ir katės, kuri atrodė, lyg vytųsi pelę, kūnai. Dėl kažkokių priežasčių dvasininkai nusprendė, kad tokį vaizdelį reikėtų eksponuoti bažnyčioje ir dar pavadinti eksponatą Tomo ir Džerio vardais. Negyvą katę ir pelę vis dar galima pamatyti Kristaus bažnyčios katedros kriptoje.

Jei jums įdomu ar Guinness alus ir Gineso rekordų knyga yra susiję, galime tai patvirtinti. Rekordų knyga pirmą kartą 1951 metais buvo išleista Guinness generalinio direktoriaus iniciatyva ir iš pradžių tai turėjo būti tiesiog kaip paprastas reklaminis triukas, padedantis skleisti Guinness vardą. Tačiau netrukus tai tapo pasauliniu sinonimu rekordams.

U2 grupės vokalistui Bono priklauso Clarence viešbutis Dubline. Jis jį įsigijo 1992 metais.

Dubline ne tik gausu barų, knygynų ir kapinių, čia yra ir didžiausias miesto parkas Europoje. 707 hektarų ploto Fynikso parkas galėtų būti ir didžiausiu tokiu parku pasaulyje, tačiau jį lenkia Niujorko centrinis parkas. Fynikso parke įsikūręs ir Dublino zoologijos sodas.

Dublino pavadinimas, išvertus iš senujų airių kalbos, reiškia juodą baseiną (Dubh Linn).

Dublino gyventojai yra jauniausi žmonės Europoje. Maždaug 50% dubliniečių yra iki 25 metų amžiaus.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *