„STF Jumbo Stay“, Švedija: Aviacijos entuziastų nakvynei

Jei anksčiau viešbučiai buvo skirti tik patogiai nakvynei ir svarbiausias dalykas juose buvo komfortas, tai šiandien keliautojams vis dažniau viešbutis tampa viena iš atrakcijų lankomame mieste. Vienas iš tokių viešbučių yra įsikūręs pačiame Stokholmo Arlanda oro uoste. Tiksliau – ne įsikūręs, o tiesiog ten stovi. Nes viešbučio numeriai įrengti sename „Boeing 747-212B“ lėktuve.

Senutėlaitis nebenaudojamas lėktuvas savo skrydžius baigė 2002 metais, o 2008-aisiais buvo paverstas viešbučiu ir tapo tikru aviacijos entuziastų traukos centru. Viešbutyje galima užsisakyti praktiškai bet kur – gali praleisti naktį pilotų kabinoje arba netgi ant sparnų esančiose turbinose. Iš viso viešbutyje yra 33 kambariai.

Paversti lėktuvą viešbučiu nebuvo lengva užduotis. Reikėjo išardyti 450 sėdimų vietų ir milžinišką erdvę atskirti sienomis, kad svečiai galėtų mėgautis privačiais numeriais. Negana to, lėktuvą reikėjo aprūpinti centrine šildymo sistema, labiau būdinga daugiabučiams, nei Boeing’ams. O kadangi visi lėktuvo įrengimo darbai buvo vykdomi ne oro uoste, viešbučio savininkai turėjo paplušėti, kad 2008-aisiais lėktuvą sėkmingai atgabentų ir pastatytų Arlanda oro uoste.

Šis viešbutis negarsėja savo prabanga ar išskirtinais patogumais. Numeriai yra mažyčiai ir įrengti minimalistiškai. Lėktuve esanti virtuvė aprūpina tik supakuotu maistu iš parduotuvių. Tačiau viską atperka neįkainojama pramoga praleisti patogią naktį lėktuve ir pro iliuminatorių stebėti visai šalia kylančius ir besileidžiančius lėktuvus.

Vaizdo reportažas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *