Įdomiausi faktai apie Švediją

Šiaurės Korėja skolinga Švedijai 2,7 milijardus Švedijos kronų. 1974 metais Šiaurės Korėjos lyderis iš Švedijos automobilių gamintojos Volvo užsakė tūkstantį automobilių. Automobiliai buvo pristatyti užsakovui, tačiau šis niekada taip ir nesumokėjo. Praėjus daugiau nei 40-čiai metų Švedijos vyriausybė vis dar reguliariai siunčia Šiaurės Korėjos rėžimui sąskaitas su palūkanomis už vėlavimą.

Švedijos miškuose laisvai gyvena apie 300-400 tūkstančių briedžių.

Švedijos pasas laikomas vienu daugiausiai galios turinčiu pasu pasaulyje. Be vizos su juo galima keliauti į 124 šalis. O su vizomis į dar 33 šalis.

Švedija buvo pirmoji šalis pasaulyje, kuri 1979 metais uždraudė vaikų mušimą.

PVM mokestis Švedijoje yra vienas didžiausių pasaulyje. Jis siekia net 25%.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Švedijoje yra didžiausias McDonald’s restoranų kiekis Europoje, tenkantis vienam gyventojui.

Švedai taip pažengę šiukšlių perdirbimo srityje, kad jiems jau neužtenka vietinių šiukšlių, tad didžiosios perdirbimo kompanijos mielai importuoja šiukšles iš Norvegijos. Žinoma, iš to užsidirba gana nemažus pinigus.

Visi švedai sulaukę 19 metų turi atlikti privalomąją 15 mėnesių trukmės tarnybą kariuomenėje. Švedijos kariuomenė yra itin galinga, tačiau, nepaisant to, nuo 1814 metų Švedija visuose vykusiuose karuose išlaikė neutralią poziciją.

Švedija yra trečia didžiausia muzikos eksportuotoja pasaulyje. Rikiuojasi iškart po JAV ir Jungtinės karalystės. Žinomiausios Švedijos grupės ir atlikėjai: ABBA, The Cardigans, Zara Larsson, Avicii, Roxette, Måns Zelmerlöv ir kiti.

Taip pat Švedija yra net kelių didžiulių lietuviams puikiai žinomų kompanijų gimtinė: IKEA, Ericsson, Volvo, Saab, Scania, Elektrolux.

Nepaisant to, kad Peliukas Mikis yra vienas populiariausių Volto Disnėjaus personažų, Švedijoje kur kas populiaresnis Ančiukas Donaldas. Jis čia toks populiarus, kad vien dėl jo 2006 metais buvo priimtas įstatymas, draudžiantis rinkimų metu balsavimų biuleteniuose nurodyti neegzistuojantį veikėją. Tokio sprendimo buvo prieita, nes protestuojantys arba neapsisprendę rinkėjai į biuletenius nuolat įrašydavo Ančiuką Donaldą.

Atskridęs į Stokholmo Arlanda oro uostą gali apsistoti šalia jo esančiame viešbutyje, kuris įrengtas sename „Boeing 747-212B“ lėktuve.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *