Varšuva yra labiausiai automobiliais užkmištas miestas Europoje. Kasmet vidutinis Varšuvos gyventojas kamščiuose praleidžia 106 valandas.
Varšuvoje egzistuoja siauriausias namas pasaulyje. Jo plotis – 92 centimetrai siauriausioje vietoje ir 152 centimetrai plačiausioje, o aukštis – 9 metrai. Jį galima rasti miesto centre (Żelazna g. 74), įsispraudusį tarp kitų pastatų.
Varšuva dar kartais vadinama Fenikso miestu, nes antrojo pasaulinio karo metais miestas buvo visiškai sunaikintas nacių, o vėliau atstatytas.
Aukščiausias pastatas Varšuvoje ir visoje Lenkijoje yra Kultūros ir Mokslo rūmai. Pastatas buvo Stalino dovana lenkų tautai.
Lenkas Ignacy Lukasiewicz 1853 metais pirmasis Europai pristatė modernias gatvių apšvietimo lempas. Dar ir dabar viena gatvė Varšuvoje apšviesta būtent tokiomis lempomis.
- 25x40x20 cm dydžio kuprinės
- Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
- Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
- Tik nuo 18.00 €
1974 metais Varšuvoje, Konstantinove, buvo pastatytas aukščiausias statinys pasaulyje. Radio bokštas buvo net 646,38 metrų aukščio. Tačiau 1991 metais jis sugriuvo.
Varšuvoje nedarbas siekia vos 2,8%. Tai vienas žemiausių rodiklių pasaulyje.
Pagal įstatymą, jei kūdikis gimsta Varšuvos viešajame transporte, jis gali naudotis viešuoju transportu visą likusį gyvenimą nemokamai.
Marija Kiuri, pirmoji moteris, gavusi Nobelio premiją, gimė Varšuvoje.
Miesto simbolis – undinėlė. Skirtingų undinėlės skulptūrų galima rasti visame mieste.