Įdomūs faktai apie Stokholmą

Seniausias Stokholmo pastatas – Riddarholmen bažnyčia, pastatyta 1270 metais.

Stokholmo Globe arena yra didžiausias hemisferinis pastatas pasaulyje. Arba, kitaip tariant – didžiausias pastatas-burbulas.

Stokolmas yra įsikūręs 14-oje salų, sujungtų 57-iais tiltais. Vanduo čia visada ranka pasiekiamas ir Stokholmas oficialiai turi net 96 paplūdimius.

Švediško stalo sąvoka gimė būtent Stokholme. Stokholmo gyventojai atėjus svečiams tiesiog sudėdavo užkandžius į dideles lėkštes ir pastatydavo ant bendro stalo. Tokiu būdu šeimininkai ir svečiai galėdavo daugiau laiko skirti ne valgymo ir pasiruošimo jam ceremonijoms, bet bendravimui tarpusavyje.

Stokholme yra pirmasis pasaulyje lėktuvas-viešbutis. Seną ir nebenaudojamą Boeing 747 lėktuvą galima rasti stovintį šalia Arlanda oro uosto.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Stokholme esanti Mårten Trotzigs Gränd Alley yra siauriausia pėsčiųjų alėja pasaulyje. Jos plotis – vos 90 centimetrų.

Stokholmo pavadinimas yra sudurtinis žodis. „Stock“ reiškia rąstą, o „holm“ – salą. Niekas tiksliai nežino kaip kilo šis pavadinimas, bet manoma, kad Vikingai slėpdami prisigrobtą auksą salose pažymėdavo jas rąstais.

Baroko stiliaus Karališkieji rūmai, esantys Stokholmo senamiestyje, turi 600 kambarių. Čia taip pat nuolat budi karališkoji sargyba, kuri keičiasi kiekvieną dieną 12:15 val., o sekmadieniais – 13:15 val.

Jei vietinis jus pakvies fika pertraukėlei, tai žinokite, kad jis jus kviečia kavos.

Jei norite pasimėgauti tradicine skandinaviška sauna autentiškame SPA, apsilankykite Centralbadet SPA centre, esančiame pačioje Stokholmo širdyje. Centralbadet duris atvėrė dar 1904 metais, o šio SPA baseinas buvo naudojamas net pasaulinio lygio plaukimo varžyboms.

Viešėdami Stokholme būtinai pasinaudokite metro paslaugomis, nes tai ne tik puiki susisiekimo priemonė, bet ir proga pasigrožėti įspūdingais meno kūriniais. Daugiau nei 90 iš 100 Stokholmo metro stočių išpuoštos įvairiausiais paveikslais, skulptūromis ir kitomis meno instaliacijomis.

Stokholme galite apsilankyti seniausioje IKEA parduotuvėje pasaulyje, kuri iki 2014 metų buvo ir pati didžiausia.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *