Įdomiausi faktai apie Slovakiją

Vienam Slovakijos gyventojui šalyje tenka daugiausiai pilių ir dvarų pasaulyje. Šalyje iki šių dienų stovi 180 pilių ir 425 dvarai. Populiariausios pilys tarp turistų yra Bratislava, Orava ir Bojnice pilys. Tačiau bene įspūdingiausia yra Spiš pilis, kuri yra viena didžiausių pilių centrinėje Europoje.

Šalyje taip pat yra daugiau nei 6000 urvų, iš kurių nemažai galima patiems keliauti tirinėti.

Slovakijos sostinė Bratislava yra vienintelė sostinė pasaulyje, besiribojanti su kita valstybe – Austrija. Negana to, Austrijos sostinę Vieną ir Bratislavą skiria vos 60 kilometrų atstumas. Tad viešint vienos šalies sostinėje vos per valandą galima nuvykti ir aplankyti gretimos šalies sostinę.

Nors Slovakija negali didžiuotis turėdama nacionalinį automobilių gamintoją, šioje šalyje vienas gyventojas statistiškai pagamina daugiausiai automobilių pasaulyje. Slovakijoje gyvena 5 milijonai žmonių, o vien 2018 metais šalyje buvo pagaminta daugiau nei milijonas automobilių. Taip yra todėl, kad nemažai didžiųjų automobilių gamintojų Slovakijoje yra atidarę savo gamyklas. Čia gaminami kai kurie Volkswagen, Peugeot, Citroën, Kia ir Land Rover modeliai.

Populiariausios sporto šakos Slovakijoje yra futbolas, ledo ritulys ir tenisas. Ledo ritulyje slovakams sekasi bene geriausiai, jų rinktinė nuolat reitinguojama geriausių pasaulio rinktinių dešimtuke.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Slovakijos moterys, visai kaip lietuvės ir lenkės, yra jauniausios nuotakos pasaulyje. Statistiškai slovakės išteka 24-erių metų.

Slovakijoje yra vienas žemiausių gimstamumų pasaulyje. Viena slovakė statistiškai pagimdo 1,3 vaiko. Palyginimui didžiausias gimstamumas yra Nigerijoje, kurioje moteris vidutiniškai pagimdo 7,6 vaikus.

80% Slovakijos teritorijos yra 800 metrų ir daugiau virš jūros lygio. Todėl dėl kalnuotų vietovių šią šalį itin mėgsta slidininkai.

Slovakai yra tarp dešimties daugiausiai alkoholio vartojančių tautų pasaulyje. Vidutinis slovakas per metus išgeria 13 litrų gryno alkoholio.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *