Islandiją kasmet aplanko 3 kartus daugiau turistų, nei čia yra gyventojų. Taigi vienam islandui tenka 3 turistai. Tačiau tai yra niekis palyginus su Andora, kurioje vienam vietiniam gyventojui tenka 33,5 turistai.
Daugiau nei 60% visos Islandijos populiacijos gyvena sostinėje Reikjavike. Reikjavikas yra šiauriausia sostinė pasaulyje.
Islandija buvo paskutinė atrasta ir taip tankiai apgyvendinta vieta žemėje. Neįtikėtina, tačiau prieš 1100 metų vikingai Islandiją plaukdami iš Norvegijos atrado visai atsitiktinai.
30-40% islandų tiki elfais ir troliais. Čia netgi egzistuoja elfų užkalbėtojo specialybė, kuris „sutaria“ su mitinėmis butybėmis, kad šios leistų pradėti statybas jų teritorijoje.
Islandijoje oras kartais būna toks atšiaurus, kad net trūksta žodžių. Štai todėl vien vėjui apibūdinti islandai turi virš 100 skirtingų žodžių.
- 25x40x20 cm dydžio kuprinės
- Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
- Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
- Tik nuo 18.00 €
Daugiau nei dešimtmetį Islandija tituluojama saugiausia šalimi pasaulyje. Čia smurtiniai nusikaltimai beveik neegzistuoja.
Islandijoje beveik nėra miškų. Kadangi beveik visą Islandijos paviršių sudaro arba vulkaninės uolienos, arba ledas, medžiai čia yra gana retas dalykas, o apie miškus išvis geriau patylėti.
Islandijoje nėra uodų. Niekas tiksliai nežino kodėl, bet niekas dėl to labai ir neliūdi. Tačiau čia yra kitų besikandžiojančių vabzdžių. Pavyzdžiui – smėlinės musės, kurios kartais kanda netgi skaudžiau nei uodai.
Islandijoje nėra McDonald’s restoranų. Vienas toks buvo atidarytas 1990 metais, tačiau taip ir neišpopuliarėjo bei netrukus buvo uždarytas. O paskutinis restorane parduotas mėsainis vis dar puikuojasi muziejuje.
Islandijoje galima maudytis po atviru dangumi ištisus metus. Ir ne todėl, kad ten būtų šiltas klimatas, o todėl, kad visoje šalyje yra net keletas vulkaninės kilmės karšto vandens baseinų. Tad jei skrisdami į Islandiją planavote nesidėti maudymosi kostiumėlio, būtinai jį pasiimkite!
Islandija yra viena labiausiai gamtai draugiškų valstybių pasaulyje. Beveik visa elektra šalyje išgaunama iš atsinaujinančių šaltinių. Na, o Reikjavikas iki 2040 metų planuoja visiškai nebeteršti oro anglies dvideginiu.
Islandijoje yra ilgiausia darbo savaitė Europoje. Tipinis islandas dirba 45 valandas per savaitę.
Iki 1989 metų Islandijoje buvo draudžiamas alus. Šis draudimas atsirado po 1915 metais įvykusio visuotinio referendumo. Na o dabar, siekiant paminėti alaus sugrįžimą į šalį, kiekvienų metų kovo 1 dieną minima Alaus diena.
Islandai ne tik mėgsta skaityti knygas, bet ir jas rašyti. Skaičiuojama, kad šalyje kas dešimtas islandas per savo gyvenimą išleidžia bent vieną knygą.
Nacionalinės Islandijos spalvos yra raudona, balta ir mėlyna. Visai kaip Islandijos vėliavoje. Raudona simbolizuoja vulkanų liepsnas, balta – sniegą, o mėlyna – jūrą.
Šiaurines pašvaistes Islandijoje geriausia stebėti nuo rugsėjo iki kovo mėnesių. Čia netgi yra specialiai tam skirtų viešbučių.