Įdomiausi faktai apie Vengriją

Geriant alų Vengrijoje geriau nesusidaužti bokalais, nes vietiniai tai gali palaikyti nederamu elgesiu. Anot legendos, 1848 metais, Vengrijos revoliucijos metu, 13 vengrų generolų buvo viešai nužudyti, o tuo tarpu austrai švęsdami vieni su kitais daužėsi bokalais.

Vengrų kalba laikoma viena sudėtingiausių pasaulyje.

Budapeštas turi daugiausiai terminių šaltinių pasaulyje. O štai visoje Vengrijoje galima rasti daugiau nei 1500 SPA centrų, į kuriuos žmonės atvyksta pasisemti gydomųjų vandens savybių.

Be valstybės leidimo negalima vaikui sugalvoti savo vardo. Yra sąrašas iš anksto patvirtintų vardų, kuriuos galima suteikti vaikams. Jei norite suteikti vardą ne iš sąrašo, turite gauti valstybės leidimą.

Vengrijoje yra taikomas didžiausias PVM mokestis pasaulyje, jis čia siekia net 27%.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Įspūdingiausias Vengrijos pastatas – Parlamento rūmai. Vengrijos Parlamentas yra trečias didžausias parlamento pastatas pasaulyje ir pats didžiausias pastatas Vengrijoje. Jame yra net 691 kambarys, 20 kilometrų laiptų, o vidaus dekorui panaudota 40 kilogramų aukso.

Vengrijos sostinė Budapeštas iš pradžių vos nebuvo pavadintas Pestbuda. Taip nutiko kai trys miestai – Buda, Pest ir Óbuda (Senoji Buda) jungėsi į vieną bendrą miesta ir jo įkūrėjai manė, kad būtų visai smagu sujungti visų trijų senųjų miestų pavadinimus.

Budapešte, Švento Stepono bazilikoje, galima pamatyti mumifikuotą pirmojo Vengrijos karaliaus ranką. Kai Karaliaus Stepono kūnas buvo ekshumuotas, žmonės nustebo kaip gerai jo dešinė ranka buvo išsilaikiusi. Vėliau ranka buvo pavogta kunigo ir saugoma. Galiausiai ji pradėjo keliauti po Europą, kol vieną dieną karalienė Marija Teresa ją nusipirko ir padovanojo Vengrijai.

Vengrai turi du skirtingus žodžius apibūdinti raudonai spalva. Netgi atspalvis nuo jų nesikeičia. Raudonai spalvai apibūdinti jie sako „piros“ arba „vörös“. Pavyzdžiui vyną ir kraują įprastai apibūdina „vörös“, tuo tarpu kamuolį ar obuolį – „piros“. O štai rožę galima vadinti tiek vienu, tiek ir kitu žodžiu.

Dauguma vengrų prisistato ne vardu, o pavarde.

Vengrai labai mėgsta paprikas – tiek saldžiąsias, tiek ir aštriąsias. Visos paprikos šalyje vertinamos aštuonių dalių skalėje nuo saldžiosios iki pačios aštriausios. Vengrijoje netgi yra du muziejai, dedikuoti paprikoms.

Jei norite paragauti tikros vengriškos kavos, užsisakykite fekete. Tai stipri juoda kava, kuria vengrai didžiuojasi.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *