Įdomūs faktai apie Paryžių

Pagal pirminį planą Eifelio bokštas turėjo būti tik laikinu statiniu. Jį planuota išmontuoti po 20 metų nuo pastatymo.

Paryžiuje stovi mažiausiai trys JAV gerai žinomos laisvės statulos replikos. Ne paslaptis, kad būtent prancūzai ir įteikė šią statulą Niujorkui kaip dovaną.

Paryžiuje yra daugiau nei 600 gatvių. Tačiau trumpiausia yra Rue des Degrés, kuri tęsiasi vos 5,75 metrus.

Paryžius dažnai vadinamas šviesų miestu. Yra dvi šio pavadinimo atsiradimo versijos. Viena jų teigia, kad miestas taip vadinamas dėl to, kad iš jo kilo daug šviesių žmonių – rašytojų, artistų ir akademikų. Kita teorija teigia, kad Paryžius buvo vienas pirmųjų miestų Europoje, įdiegęs gatvių apšvietimą.

Luvras yra didžiausias pasaulio muziejus. Jame yra per 38 tūkst. meno kūrinių. Įprastai per metus Luvrą aplanko virš 10 milijonų turistų.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Daugelis klaidingai mano, kad Eifelio bokštas yra labiausiai lankomas Paryžiaus objektas. Tiesą sakant jis yra vos ketvirtas pagal lankomumą. Už jį dažniau turistai lankosi Noterdamo katedroje (iki gaisro), Sacré-Coeur bazilikoje ir Luvro muziejuje.

Populiariausias susisiekimo būdas Paryžiuje yra požeminė traukinių sistema. Kasdien ja pasinaudoja maždaug 5 milijonai žmonių. Ir tai yra antras labiausiai apkrautas požeminis tinklas Europoje. Paryžių čia lenkia tik Maskva.

Kad pasiektumėte Eifelio bokšto viršų jums reikės įveikti 1665 laiptelius. Arba kilti liftu.

Paryžiečiai myli šunis. Skaičiuojama, kad čia 7 paryžiečiams tenka vienas šuo.

Pirmasis „Bloody Mary“ kokteilis pasaulyje buvo suplaktas Paryžiuje esančiame Ritz viešbutyje. Anot legendos, kokteilis buvo suplaktas Ernestui Hemingvėjui, kuris paprašė barmeno suplakti tokį kokteilį, kuris nekvepėtų kaip alkoholis.

Prancūzijos kariuomenė vis dar naudoja pašto balandžius. Jie laikomi ir treniruojami Mont Valerien (Paryžiaus priemiestyje).

Paryžius turi netgi savo sindromą, kuris itin dažnai pasireiškia Japonijos turistams. Japonai tai vadina „Paryžiaus sindromu“. Jis kyla po to, kai atvykę į Paryžių japonų turistai nusivilia vaizdu ir atmosfera, kurią pamato. Taip nutinka dėl to, kad japonijos medijoje Paryžius yra itin idealizuojamas, pateikiamas kaip pasaulio madų ir romantikos miestas. Todėl čia atvykę ir su realybe susidūrę turistai, dažnai būna ištinkami Paryžiaus sindromo.

Seniausią namą Paryžiuje galima rasti adresu 51, rue de Montmorency, 3. Jis pastatytas 1407 metais.

Nežinia kas atliko šiuos skaičiavimus, bet yra tikslus skaičius, kiek medžių yra Paryžiuje. Paskutiniais skaičiavimais jų yra 470 tūkst.

Pont Neuf yra seniausias Paryžiaus tiltas, pastatytas 1604 metais. Tačiau įžymiausias yra Pont des Arts tiltas, kurį puošia tūkstančiai įsimylėjelių pakabintų spynų.

Visame pasaulyje yra net 38 miestai, pavadinti Paryžiaus vardu. Vienas toks miestelis yra ir Lietuvoje.

Šiek tiek faktų skaičių mylėtojams:

  • Paryžiuje stovi 1803 skulptūros.
  • Mieste yra 173 muziejai.
  • Paryžius turi 450 parkus ir sodus.
  • Kiekvieną dieną miesto gatvėse filmuojama bent 10 filmų ar reklamų.
  • Paryžiuje stovi vos vienas STOP kelio ženklas.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *