Įdomūs faktai apie Azerbaidžaną

„Azer“ Azerbaidžano pavadinimo reiškia ugnį. Pavadinimas kilo nuo to, kad Azerbaidžano teritorijoje gyvenę žmonės išmokę valdyti ugnį ją laikė Dievu.

Visų laikų vienas geriausių šachmatininkų Garis Kasparovas yra kilęs iš Azerbaidžano sostinės Baku.

Ilgus metus, nuo 1828 iki 1991 metų (su trumpa pertrauka tarp 1918 ir 1920 metų) Azerbaidžanas buvo okupuotas Rusijos.

Azerbaidžane yra daugiau nei 400 purvo vulkanų. Tai tokie dariniai, kurie yra tarsi alternatyva vandens geizeriams, tačiau čia vietoj vandens ištrykšta purvo purslai.

Azerbaidžano sostinėje yra tikrai įdomių muziejų. Vienas jų – kilimų muziejus, kuriame demonstruojami tradiciniai azerbaidžanietiški kilimai. O pats muziejus irgi yra susukto kilimo formos. Dar vienas įdomus muziejus – miniatiūrinių knygų muziejus. Jame galima rasti netgi 2x2mm dydžio knygutę.

Azerbaidžanas yra turtingas nafta. Naftos ir gamtinių dujų produktai sudaro 85% šalies eksporto.

Lyginant su kitomis musulmoniškomis valstybės, Azerbaidžane moterys turi vieną didžiausių laisvių. Nuo 1918 metų moterys čia turi balsavimo teisę, o visais kitais lyčių lygybės klausimais Azerbaidžanas yra progresyviausia valstybė iš visų musulmoniškų.

Nacionalinis Azerbaidžano patiekalas – plovas. Dažniausi jo ingredientai be ryžių būna šafranas, ėriena, džiovinti kaštonai, abrikosai, kmynai.

Viena įspūdingiausių Azerbaidžano vietų – Yanar Dağ, kitaip dar vadinamas degančiu kalnu. Tai kalnas šalia Kaspijos jūros, kuris dėl po juo esančių gamtinių dujų jau 65 metus nesiliauja degti.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *