Įdomiausi faktai apie Airiją

Airijoje, Belfaste buvo pastatytas legendinis Titanikas.

Pastaruosius 50 metų Airijoje fiksuojamas itin aukštas gimstamumas. Dėl ko ši šalis dabar yra viena jauniausių pasaulyje.

Dauguma airių tiki, kad fėjos egzistuoja.

Airijoje nėra gyvačių. Dėl to, kad ši šalis atskirta nuo likusios Europos, joje trūksta tam tikrų europiečiams įprastų gyvūnų rūšių.

Airiai per metus išgeria po 131.1 litrą alaus. Šiuo aspektu juos lenkia tik čekai.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Dauguma airiškų pavardžių prasideda „Mac“ arba „O“. O tai reiškia „kažkieno sūnus“ arba „kažkieno anūkas“ senąją Gaelic kalba.

Airija laimėjo Eurovizijos konkurse net 7 kartus. Daugiausiai iš visų.

Šventas Patrikas, kurio diena švenčiama ne tik Airijoje, bet ir visame pasaulyje, iš tiesų nebuvo airis. Jis gimė ir augo Didžiojoje Britanijoje, tačiau 16-os jį pagrobė Airių plėšikai. 6 metus jis praleido vergijoje kaip avių ganytojas. Po to jis grįžo į gimtąją šalį, studijavo religiją ir tapo kunigu. Vėliau, tapęs misijonieriumi, grįžo į Airiją. Švento Patriko diena minima jo mirties dieną – kovo 17-ą.

Niekam ne paslaptis, kad Airija garsėja savo alumi. Aršios diskusijos verda dėl to, kuris Airijos baras yra seniausias pasaulyje. Nors Gineso rekordų knygoje įrašytas Sean’s Bar, esantis Athlone mieste (daugiau nei 900 metų senumo), The Brazen Head baro, esančio Dubline, savininkas teigia, kad jo barui beveik 1200 metų.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *