Ką aplankyti viešint Eilate?

Wizzair ir Ryanair aviakompanijoms sujungus Vilnių bei Kauną patogiais ir pigiais skrydžiais su Izraelyje esančiu Eilatu, lietuvių susidomėjimas šiuo miestu išaugo keliskart. Šiame straipsnyje papasakosime ką būtina aplankyti ir pamatyti viešint šiame Raudonosios jūros kurorte.

Delfinų rifas

Delfinų rifas (The Dolphin Reef), esantis Raudonojoje jūroje, šalia Eilato krantų, garsėja tuo, kad jame ne tik galima grožėtis spalvingomis jūroje gyvenančiomis žuvimis, bet ir vienais nuostabiausių jūros gyvūnų – delfinais. Ir ne tik grožėtis, bet ir kartu su jais paplaukioti. Delfinai čia yra prijaukinti ir žmonių nebijo, tad visi pageidaujantys gali kartu su gidu leistis į povandeninį pasaulį ir panardyti kartu su žaismingaisiais delfinais.

Petra

Nors įspūdingasis Petros miestas yra ne Izraelyje, o Jordanijoje, jis nutolęs vos apie 100km nuo Eilato, o susisiekimas su Petra itin lengvas. Iš Eilato kasdien vyksta ekskursijos į Petrą, tad pasigrožėti šiuo naujuoju pasaulio stebuklu yra itin paprasta. Petra yra laikomas prarastuoju miestu, kuris vėl buvo atrastas vos prieš 200 metų. Petra garsėja olose iškaltais įstabaus grožios rūmais ir skulptūromis, kurios nepalieka abejingų.

Povandeninė observatorija

Ko gero tik vieninteliame Eilate galima rasti povandeninę observatoriją (The Underwater Observatory Marine Park), kuri leidžia turistams pamatyti povandeninį pasaulį nesušlampant. Kitaip tariant – įėję į observatoriją, kuri įrengta tiesiog raudonojoje jūroje, jūs nusileisite žemyn ir galėsite grožėtis šimtais jūroje gyvenančių gyvių ir įspūdingais koraliniais rifais tiesiog pro stiklą.

Nardymas Raudonojoje jūroje

Eilato krantuose esantys koraliniai rifai laikomi viena geriausių vietų nardytojams pasaulyje. Čia nardyti gali tiek patyrę narai, tiek ir visiški naujokai, kuriuos apmokyti pasiims profesionalūs nardymo treneriai. Rifai yra saugomi gamtosaugininkų, tad viskas, ką pamatysite po vandeniu, bus sukurta natūralios gamtos ir nepaliesta žmogaus rankos.

Apsilankymas dykumoje

Vos 25 kilometrai į šiaurę nuo Eilato plyti Negevo dykuma, o joje yra įsikūręs Timna parkas, kuriame galima saugiai pasigrožėti laukine Izraelio dykumų gamta. Parkas apsuptas kalnų, o jame pilna pramogų tiek mažiems, tiek ir dideliemms. Suaugusieji gali leistis į pėsčiųjų žygius, o vaikai plaukioti vandens dviračiais vidury dykumos esančiame ežere (taip – ežere!) arba statyti pilis iš smėlio, kuris šioje dykumoje yra itin spalvotas.

Mėgaukitės paplūdimiais

Eilate yra apie 10 kilometrų sutvarkytų ir toblulam poilsiui pritaikytų paplūdimių prie Raudonosios jūros. Paplūdimiuose nuolat budi gelbėtojai, tad maudynės čia visiškai saugios, o audrų ar lietaus tikimybės itin žemos, mat skaičiuojama, kad Eilate lyja tik maždaug 12 dienų per metus. Beveik visuose paplūdimiuose galime išsinuomoti gultus poilsiui.

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *