Ką aplankyti lankantis Jerevane?

Nuo pavasario Wizzair aviakompanija Lietuvos keliautojams pasiūlys naujovę – tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Armėnijos sostinę Jerevaną. Ta proga dalinamės objektais, kuriuos verta ir netgi privaloma aplankyti viešint šioje gražioje šalyje.

Apžvelkite miestą nuo Jerevano kaskados

Pačiame miesto centre stūkso įspūdingas statinys – didžiuliai laiptai, dar vadinami kaskada, nuo kurių viršūnės atsiveria įspūdingas miesto horizontas. Užkopti jais iki pat viršaus – nemenkas iššūkis, tačiau tai padarę tikrai nepasigailėsite.

Laiptai pastatyti dar sovietmečiu  – 1971 metais. Tačiau 2009-aisiais jie pilnai renovuoti ir dabar tapę tikru turistų traukos centru.

Pasimėgaukite vandens pramogomis

Karštą vasaros dieną rekomenduojame aplankyti Jerevano vandens atrakcionų parką (Yerevan Water World). Trijų hektarų plote įsikūrę 7 atviri ir 3 uždari baseinai, dvi vaikų zonos ir 12 čiuožyklų. Baseino pramogomis gali mėgautis tiek vaikai, tiek ir suaugę. Čia yra ir restoranas, kuriame gali užkąsti tarp maudynių, ir netgi dirbtiniai geizeriai.

Susipažinkite su Armėnijos istorija

Jerevanas yra gana senas miestas, turintis turtingą istoriją, o geriausia su visu tuo susipažinti – apsilankyti Armėnijos istorijos muziejuje (The History Museum of Armenia). Jame sukaupta per 400 tūkst. eksponatų įvairiausiomis temomis: etnografija, archeologija, numizmatika ir modernioji istorija.

Na, o jei domina ne tik istorija, o ir menas, galite apsilankyti Nacionalinėje Armėnijos galerijoje (National Gallery of Armenia). O jei norite apie šalies istoriją sužinoti ne tokių malonių faktų, apsilankykite Armėnijos genocido muziejuje-institute (Armenian Genocide Museum-Institute).

Įsigykite Armėniškų meno kūrinių tiesiog gatvėje

Nuo 1980 metų savaitgaliais Jerevano gatvėse vyksta prekyba vietinių menininkų meno kūriniais. Anksčiau tai buvo daroma šalia centrinės metro stoties, tačiau pastaruoju metu aktyviausia prekyba vyksta šalia Charles Aznavour aikštės. Čia galėsite įsigyti paveikslų, drožinių iš medžio, papuošalų ir kitų meno kūrinių, kurių dažnas turi Armėniškus motyvus.

Ateikite į Respublikos aikštę

Respublikos aikštė, vietinių dar vadinama Hraparak, buvo statoma beveik 50 metų ir yra tikras Jerevano pasididžiavimas. Aplink šią aikštę galima praleisti praktiškai visą dieną, čia įsikūręs ir istorijos muziejus, nacionalinė galerija, vyriausybės rūmai ir kiti turistų lankomi objektai. O taip pat nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens čia veikia įspūdingas muzikinis fontanas.

Apsilankykite seniausioje brendžio gamykloje

Ararat yra seniausias brendžio gamintojas šalyje. Šio pavadinimo brendis gaminamas nuo 1887 metų ir yra tikras Armėnijos pasididžiavimas. Juo mėgavosi net tokie pasauliui žinomi žmonės kaip Frankas Sinatra, Agata Kristi bei Vinstonas Čerčilis.

Gamykloje nuolat rengiamos ekskursijos, kurių metų lankytojai supažindinami su brendžio istorija, gamybos procesais, o taip pat gauna progą paragauti 2-3 skirtingų brendžio rūšių.

Nusikelkite į viduramžius

Viduramžiais pastatytas Geghard vienuolynas yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašas. Jis ypatingas tuo, kad dalis vienuolyno yra iškalta kalne, kurį supa įspūdingos uolos bei medžiai. Pagrindinė vienuolyno šventykla pastatyta 1215 metais, tačiau pats vienuolynas yra kur kas senesnis. Laikoma, kad pirmieji vienuoliai čia įsikūrė dar IV amžiuje. 

Pats vienuolynas nėra Jerevane, tad jo aplankymui reikėtų paskirti atskirą dieną.

Pasigrožėkite Motinos Armėnijos skulptūra

Motinos Armėnijos skulptūra reprezentuoja visą Armėniją. Ji stovi Viktorijos parke ir iš aukšto žvelgia į Jerevano horizontus. Didžiulė Motinos skulptūra pastatyta ant dar didesnio pjedestalo ir kartu su juo yra 51 metro aukščio. Monumentas simbolizuoja taiką ir armėnų stiprybę bei atrodo taip, lyg segėtų Jerevaną.

Rasti geriausią nakvynės pasiūlymą

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *