Viešnagė su vaikais Osle. Ką aplankyti ir pamatyti?

Oslas – itin patogi kryptis norint pasidaryti savaitgalio išvyka su vaikais. Skrydžius iš Vilniaus į Oslą vykdo Ryanair kompanija, o iš Palangos – Norwegian. Tad tinkamai suplanavus savaitgalį Norvegijos sostinėje galima patirti ir pamatyti daug įdomių dalykų, kuriais ir pasidalinsime šiame straipsnyje.

Kelionė iš Oslo oro uosto į miesto centrą

Atvykus į Oslo oro uostą lengviausia miesto centrą pasiekti su Flytoget Airport Express traukiniu, kuris tarp oro uosto ir miesto centro kursuoja kas 10-20 minučių. Kelionė iki centro užtruks maždaug 20 minučių. Bilietą į traukinį nusipirkti galėsite traukinių laukimo salėje. Suaugusiam asmeniui bilietas kainuos 240 Norvegijos kronų arba apie 21 eurą (ši ir toliau straipsnyje nurodomos kainos autoriaus buvo fiksuotos 2024 metų pradžioje. Kainos laikui bėgant gali kisti). Vaikai iki 16 metų traukiniu keliauja nemokamai.

Miesto centrą galima pasiekti ir Flybussen autobusu. Kelionės kaina bus panaši, tačiau kelionė iki centro prailgės iki 40-50 minučių.

Ką pirmiausia padaryti atvykus į Oslo centrą ir kodėl verta įsigyti Oslo pasą?

Jei į centrą iš oro uosto keliausite traukiniu, atsidursite centrinėje Oslo stotyje. Neskubėkite iš jos pabėgti, o verčiau susiraskite jos gale (kavinių teritorijoje) esantį turizmo centrą. Čia ne tik galėsite pasiimti miesto žemėlapių bei susižinoti lankomiausias miesto vietas, bet ir įsigyti Oslo Pass kortelę. Jei planuojate lankytis muziejuose ir Osle praleisti bent jau savaitgalį, rekomenduojame įsigyti šią kortelę, nes su ja judėjimas viešuoju transportu po Oslą yra nemokamas (išskyrus kelionę iki oro uosto, kuris yra jau už miesto ribų), o taip pat su šia kortele gausite nemokamą įėjimą į daugybę muziejų. Keliaujant po miestą ir aplankius bent 3-4 muziejus, ši kortelė labai greitai atsiperka.

24 valandų Oslo pasas suaugusiam kainuoja 520 kronas (~46 eurai). 48 valandų pasas kainuoja 760 kronas (~69 eurai). O 72 valandų – 895 kronas (~79 eurai). Oslo pasą gali įsigyti ir vaikai nuo 6 iki 17 metų. Jiems pasas kainuoja perpus pigiau. Vaikai iki 6 metų beveik visais muziejais bei viešuoju transportu ir taip naudojasi nemokamai.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Kaip judėti po miestą?

Jei įsigijote Oslo pasą po miestą galite judėti neribotai tiek traukiniais, tiek autobusais, tramvajais ir netgi keltais. Tiesa, prieš sėsdami į vieną iš šių transporto priemonių įsitikinkite, kad jūsų numatomas kelionės tikslas vis dar yra Oslo paso galiojimo teritorijoje.

Jei visgi Oslo paso neįsigijote, viešojo transporto bilietus galėsite įsigyti bilietų aparatuose šalia stotelių ir stoties pastate.

Ką su vaikais aplankyti Osle?

Norvegijos mokslo ir technologijų muziejus (Kjelsåsveien 143, 0491 Oslo)

Muziejus įsikūręs kiek toliau nuo miesto centro, tačiau jį nesunkiai pasieksite autobusu. Be Norvegijos pažangą ir istoriją įvairiose mokslo srityse demonstruojančių eksponatų vaikai čia gali išbandyti krūvą eksperimentų patys. Tad jei ekspoziciją apeisite per valandą, dar mažų mažiausiai tiek paskirkite eksperimentų erdvei, kur vaikai galės išbandyti krūvą fizikos, chemijos ir kitų sričių agregatų ir žaidimų. Ir patikėkite, smagu viską išbandyti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Turint Oslo pasą įėjimas nemokamas. Be paso suaugusieji mokės po 190 kronų (~17 eurų), o vaikai nuo 4 metų po 125 kronas (~11 eurų).

Natūralios istorijos muziejus (Sars’ gate/Monrads gate,Tøyen 0562 Oslo)

Kas gi nenorėtų pamatyti Tyranozauro Rex griaučių? Žinoma, kad visi to trokšta, o ypač – vaikai. Šiame muziejuje rasite net kelias erdves, kuriose be dinozaurų kaulų ir kitų iškasenų interaktyviose ekspozicijose galėsite susipažinti su planetos Žemės evoliucija, o taip pat susipažinti su unikalia Norvegijos gamta bei išskirtiniais eksponatais.

Oslo paso turėtojai ir čia lankosi nemokamai. Neturintieji paso suaugusieji moka po 160 kronas (~14 eurų), o vaikai nuo 6 metų po 80 kronų (~7 eurai).

Fram muziejus (Bygdøynesveien 39, 0286 Oslo)

Šiam ir toliau seksiantiems dviems muziejams aplankyti galite paskirti visą pusdienį. Nes visi trys muziejai įsikūrę vienas šalia kito, visus juos su Oslo pasu galima lankyti nemokamai, visi jie toliau miesto centre ir visi jie tikrai VERTI apsilankymo su vaikais ar be jų.

Fram muziejus dedikuotas unikaliam ir savo laiku stipriausiam mediniam Fram laivui pasaulyje, kuris pajėgė nuplaukti tiek į tolimiausią šiaurės, tiek ir į tolimiausią pietų tašką. Jei manote, kad muziejus apie laivą negali būti įdomus – klystate. Visas muziejaus pastatas yra tarsi sarkofagas laivui, kuris čia eksponuojamas. Kiekvienas lankytojas gali vaikščioti po laivo denį ir netgi kajutes. Laive išsaugoti unikalūs jūreivių daiktai ir atkurta autentiška atmosfera. Negana to, vaikštant po denį ant lubų visą laiką rodomos dangaus ir šėlstančios jūros projekcijos, kurios kas keletą minučių virsta audra, leidžiančia muziejaus lankytojams pajusti ką reikšdavo plaukti laivu, kuriame stovite.

Be šio laivo muziejuje demonstruojamas ir kitas, mažesnis laivas. Kaip ir Fram laive, tiek ir šiame galime pasivaikščioti tiek ant denio, tiek ir įlipti į jo vidų.

Kaip ir minėjome, su Oslo pasu lankytis muziejuje galite namokamai. Be paso suaugusieji moka 140 kronų (~12 eurų), o vaikai – 50 kronų (~4,5 euro)

Norvegijos jūrų muziejus (Bygdøynesveien 37, 0286 Oslo)

Išėję iš Fram muziejaus pasukite į kairę ir vos už keliolikos metrų rasite Norvegijos jūrų muziejų. Čia tiek maži, tiek ir dideli, galės susipažinti su įvairių su Norvegijos vėliava jūrose plaukiojusių laivų maketais. Taip pat – savo akimis pamatyti kaip statomas senovinis laivas, kuris kiekvieną dieną tiesiog muziejuje gaminamas laivadirbio. Be viso to vaikams muziejaus viršutiniame aukšte įkurta atskira erdvė su žaidimų aikštele ir gausybe interaktyvių pramogų bei žaidimų.

Su Oslo pasu lankytojai muziejuje lankosi nemokamai. Be paso suaugusieji moka po 140 kronų (~12 eurų). Vaikai iki 18 metų lankosi nemokamai.

Kon-Tiki muziejus (Bygdøynesveien 36, 0286 Oslo)

Jau aplankėte prieš tai vardintus du muziejus? Tuomet laikas nueiti ir į paskutinį čia pat vietoje įsikūrusi Kon-Tiki muziejų. Ypač, jei žavitės Aurimo Valujavičiaus kelione per Atlanto vandenyną. Šis muziejus dedikuotas Kon-Tiki plaustui ir keliautojui Thor Heyerdahl, kuris 1947 metais su plaustu perplaukė Ramųjį vandenyną. Žinoma, muziejuje eksponuojamas pats plaustas ir kiti kelionės rakandai.

Su Oslo pasu lankytojai į muziejų patenka nemokamai. Be paso bilietas suaugusiajam kainuoja 100 kronų (~9 eurus). O vaikams nuo 6 iki 17 metų – 50 kronų (~5 eurus). Vaikai iki 6 metų eina nemokamai.

Reptilijų parkas (St. Olavs gate 2, 0165 Oslo)

Jei prijaučiate šaltakraujams gyvūnams ir norite pamatyti kaip maitinamas krokodilas, gyvatės ar kiti gyvūnai, rekomenduojame apsilankyti Oslo reptilijų parke. Nors „parkas“ čia ne visai tinkas apibūdinimas, kadangi gyvūnai įkurdinti paprastame ir iš išorės niekuo nuo kitų Oslo namų neišsiskiriančiame pastate tiesiog pačiame mieste.

Su Oslo pasu visi įleidžiami nemokamai. Be paso suaugusieji moka 215 kronų (~19 eurų), o vaikai, nepriklausomai nuo jų amžiaus – 185 kronas (~16 eurų). Kadangi kainos nėra mažos, rekomenduojame šiame muziejuje apsilankyti tik jei visa šeima turite Oslo pasą arba domitės reptilijomis. Kitu atveju gali tekti šiek tiek nusivilti, nes muziejaus kaina didelė, o ekspozicija, lyginant su visais kitais anksčiau vardintais muziejais, yra gana maža.

Oslo opera (Kirsten Flagstads Plass 1, 0150 Oslo)

Jei lankysitės centrinėje Oslo stotyje, tai iš jos išėję neabejotinai atsidursite visai šalia ikoniško Oslo operos pastato. Į pačią operą galite ir neiti, tačiau pastatą būtinai aplankykite. Ant jo stogo galima laisvai užlipti, o nuo jo jūs ir vaikai galėsite apžvelgti Oslo panoramą. Be to, eidami nuo stoties iki operos praeisite gana didelę vaikų žaidimų aikštelę, kurioje vaikai galės pažaisti, o jūs – pailsėti.

Nakvynė Osle

Oslas – didelis miestas ir lankytinos vietos jame išsidėsčiusios gana plačiai. Tad, rekomenduotume nakvynę rinktis arčiau centrinės stoties, kadangi bet kokiu atveju daugumą objektų teks pasiekti viešuoju transportu. Geriausius nakvynės pasiūlymus galite peržvelgti žemiau pateiktame interaktyviame žemėlapyje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *