Viešnagė su vaikais Helsinkyje. Ką aplankyti ir pamatyti?

Nors Suomiją šeimos su vaikais įprastai lanko dėl jame gyvenančio Kalėdų Senelio, visgi nevertėtų pamiršti, kad Suomija – tai ne tik Laplandija, tačiau ir nuostabaus grožio Helsinkis, supamas gausybės uolėtų salelių ir puikiai pritaikytas savaitgalio išvykoms su vaikais.

Kelionė iš Helsinkio oro uosto į miesto centrą

Bene patogiausias, greičiausias ir pigiausias būdas nusigauti iš Helsinkio oro uosto į miesto centrą – važiuoti traukiniu. Iš oro uosto centrą pasieksite I arba P raidėmis pažymėtu traukiniu. Abiejų šių traukinių galutinė stotelė – centrinė Helsinkio traukinių stotis. Abiejų traukinių važiavimo trukmė yra panaši, kadangi jie važiuoja tuo pačiu maršrutu, tiek vienas važiuoja į vieną pusę, o kitas į kitą. Oro uostas yra maršruto viduryje, o maršrutas driekiasi apskritimu.

Bilietą kelionei iš oro uosto į miesto centrą galėsite įsigyti tiesiog traukinių laukimo aikštelėje esančiuose pardavimo automatuose. Vienkartinis kelionės bilietas kainuos 4.10 eurus (ši ir toliau straipsnyje nurodomos kainos autoriaus buvo fiksuotos 2023 metų viduryje. Kainos laikui bėgant gali kisti). Vaikai iki 7 metų traukiniais keliauja nemokamai, o vaikai nuo 7 iki 17 metų – su 50% nuolaida.

Taip pat, jei planuojate daugiau keliauti traukiniu, galite rinktis ir visos dienos bilietą, kuris kainuoja 11 eurų. Atminkite, kad jei norite jog jūsų bilietas galiotų kelionėms iš ir iki oro uosto, turite pasirinkti bilietą, galiojantį ABC zonoms.

Pačiame miesto centre atstumai nėra itin dideli, tad jei jūsų vaikai nusiteikę šiek tiek pasivaikšioti, didžiąją dalį vietų centre galima pasiekti pėsčiomis. Straipsnio autorius per 3 dienas trukusią kelionę su vaikais tik kartą naudojosi viešuoju transportu, kad nusigautų į toliau esantį zoologijos sodą.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Ką su vaikais aplankyti Helsinkyje?

Kauppatori maisto turgus (Eteläranta, 00170 Helsinki)

Po kelionės lėktuvu ir traukiniu greičiausiai būsite išalkę, tad pirmas dalykas, kurį siūlytume padaryti – atvykti į ant uosto kranto esantį maisto turgų, kuriame kiekvienoje palapinėje gaminami vis kiti nacionaliniai patiekalais. Taigi, suaugusieji galės pasivaišinti karštais mėsos pyragėliais, o vaikai – saldžiais blynais.

Pasisotinus deserto galima užsukti į šalia esantį maisto turgų po stogu – Vanha Kauppahalli. Čia rasite įvairių saldėsių, prieskonių ir kitų vietinių gėrybių. Galėsite paragauti, pasiderėti su pardavėjais ir, galbūt, įsigyti anyžinių saldainių ar ko nors kito lauktuvėms.

Helsinkio zoologijos sodas (Mustikkamaanpolku 12, 00570 Helsinki)

Jei kątik pavalgėte minėtame maisto turguje, tiesiog negalėjote nepastebėti senovinio laivo, varomo besisukančio rato gale. Būtent šis laivas gabena keleivius į Helsinkio zoologijos sodą. Zoologijos sodas yra ta vieta, kurios Helsinkyje pėščiomis nepasieksite. Trumpiausias kelias – plaukti su laivu, startuojančiu nuo maisto turgaus. Antra opcija – rinktis ilgą maršrutą autobusu (16 numerio autobusas). Kadangi zoologijos sodas įsikūręs tik jam vienam dedikuotoje saloje, keliaudami autobusu turėsite įveikti ne vieną tiltą. Visgi, vaikai kelionės laivu būna sužavėti, tad rekomenduojame rinktis šį variantą. Bilietas suaugusiam kainuoja 4.50 eurus. 4-17 metų vaikui – 1.50 eurą. Mažyliai keliauja nemokamai.

Už patekimą į zoologijos sodą suaugusieji turi susimokėti po 23 eurus, vaikai nuo 4 iki 17 metų – po 16 eurų. Už šią sumą zoologijos sode galime būti visą dieną. Pačiame zoologijos sode galima pamatyti tokiems sodams įprastinę fauną – nuo pelių iki meškų. Teritorija zoologijos sode yra tikrai didelė ir gana kalnuota, tad nusiteikite nemažai pavaikščioti. Galite pasiimti savo maisto ir juo užkandžiauti zoologijos sodo teritorijoje esančiose pikniko zonose.

Gamtos istorijos muziejus (Pohjoinen Rautatiekatu 13, 00100 Helsinki)

Nuo dinozaurų griaučių iki mamutų iškamšų ar realaus ūgio žirafos – visa tai galima pamatyti Oslo gamtos istorijos muziejuje. Vaikai lieka sužavėti kadaise žemėje vaikščiojusių gyvūnų didybės, o tėvai irgi turi ką pamatyti ir sužinoti.

Muziejus įsikūręs visai netoli centrinės traukinių stoties. Įėjimo kaina suaugusiajam – 18 eurų. Vaikai iki 7 metų eina nemokamai, o nuo 7 iki 17 metų – už 8 eurų mokestį.

Linnanmäki atrakcionų parkas (Tivolikuja 1, 00510 Helsinki, Finland)

Jei keliaujate su vaikais, šią vietą aplankyti privalote. Juo labiau, kad šiame atrakcionų parke yra ir keletas atrakcionų, kuriais naudotis galima nemokamai. Sąrašą jų galite patikrinti čia. Įėjimas į parką nemokamas, mokama tik už naudojimąsi apmokęstintais atrakcionais. Tad galite atvykti, apsižiūrėti ir tik tada įsigyti bilietus norimoms pramogoms.

Šis parkas įsikūręs kiek toliau nuo miesto centro, tad jei jūsų šeima nelinkusi daug vaikštinėti, galite nuo centrinės traukinių stoties atvykti iki pat atrakciono parko su 3 linijos tramvajumi arba 23 numerio autobusu.

Amos Rex muziejus (Mannerheimintie 22-24, 00100 Helsinki, Finland)

Pats muziejus vaikams gal ir nebus labai įdomus, tačiau verta apsilankyti jo teritorijoje, kuri tapusi viešu turistų traukos centru. Dirbtinai suformuotos kalvos vaikus taip ir traukia jomis pakopinėti, o tuo tarpu tėvai gali šiek tiek atsipūsti nuo miesto tyrinėjimo ir pasiplanuoti tolimesnius maršrutus.

Helsinkio paplūdimys

Nors keliaujant į šiaurę nuo Lietuvos dažniausiai su savimi neimama maudymosi kostiumėlių, tačiau vasarą dėl viso pikto juos įsimeskite. Karštomis vasaros dienomis visi renkasi Helsinkio paplūdimyje. Šis nors nėra labai ilgas, tačiau gana platus ir lengvai pasiekiamas iš miesto centro tiek pėstute, tiek ir nuomojamais paspirtukais ar viešuoju transportu. Paplūdimys negilus ir puikiai tinkantis vaikams. Tiesa, sausumoje vaikams veiklų nelabai yra, o ir smėlis gana šiurkštus, tačiau atsigaivinti jūroje karštą vasaros dieną – vienas malonumas.

Helsinkio katedra (Unioninkatu 29, 00170 Helsinki, Finland)

Helsinkio katedrą verta aplankyti vien dėl jos didybės. Einant pro senamiesčio pastatus nė nežinai kas tyko už jų, tačiau kai įeini į pastatų apsuptą Katedros aikštę supranti, koks didingas pastatas stovi priešais. Į Katedrą veda dešimtys plačių laiptų ir stovint laiptų papėdėje pastatas atrodo itin įspūdingai. Ant laiptų mėgsta būriuotis žmonės, o jais užkopti vaikams – smagus iššūkis.

Kiti naudingi dalykai, kuriuos verta žinoti

  • Dauguma muziejų ir viešojo transporto vaikams iki 7 metų yra nemokami.
  • Jei į Helsinkį keliausite šventinę dieną (pavyzdžiui, per Jonines), dauguma muziejų nedirbs.
  • Helsinkio senamiestis puikiai pritaikytas kelionėms pėsčiomis, tad jei jūsų vaikai mėgsta vaikščioti arba būti vežimėlyje, nebijokite iš taško A į tašką B keliauti tiesiog pėstute, užuot naudojusis viešuoju transportu.
  • Įdomūs faktai apie Suomiją.

Nakvynė Helsinkyje

Kaip jau minėjome, viskas Helsinkyje yra gana lengvai pasiekiama, tad jei apsistosite kur nors šalia centrinės geležinkelio stoties arba pora kvartalų nuo jos – daugumą lankytinų vietų galėsite pasiekti pėstute.

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *