Viešnagė su vaikais Varšuvoje. Ką aplankyti ir kaip keliauti mieste?

Varšuva – puiki kryptis savaitgalio išvykai su vaikais. Juo labiau, kad automobiliu iš Lietuvos ją galima pasiekti per 5-6 valandas, o skrydis lėktuvu tetrunka vos valandą. Šiame straipsnyje pasidalinsime su jumis kelionės patarimais, kai keliaujama su mažais vaikais.

Kelionė iš Varšuvos oro uosto į centrą bei judėjimas pačiame mieste

Jei keliaujate į Varšuvą lėktuvu, greičiausiai leisitės Šopeno arba Modlino oro uoste. Šopeno oro uostas yra pagrindinis ir arčiau miesto centro, tuo tarpu Modlino oro uostas yra nutolęs nuo jo per kelias dešimtis kilometrų. Šis oro uostas yra mažytis ir į jį pagrinde skraidina pigių skrydžių oro bendrovės. Būtent į jį už mažą kainą galima su Ryanair nuskristi iš Kauno oro uosto.

Visgi, abu oro uostai turi gana paprastą susisiekimą su pačia Varšuva traukiniais, metro ar autobusais. Tačiau, jei keliaujate visa šeima, paskaičiuokite ar labiau neapsimoka išsikviesti pavežėją per programėlę. Lenkijoje veikia Bolt programėlė, kuria daugelis naudojamės ir Lietuvoje. Kelionė visai šeimai iš tolimesnio Modlino oro uosto į pačią Varšuvą kainuos apie 20-25 eurus (ši ir toliau straipsnyje nurodomos kainos autoriaus buvo fiksuotos 2023 metų pradžioje. Kainos laikui bėgant gali kisti). Tad jei keliauja 4 asmenų šeima, neretai toks kelionės būdas apsimoka labiau, nei kelionė traukiniu ar autobusu.

Judėjimas pačioje Varšuvoje yra apjungtas tarp skirtingų viešojo transporto priemonių. Mieste galima naudotis autobusais, tramvajais ir metro. Visoms šioms viešojo transporto priemonėms tinka vienas ir tas pats įsigytas bilietas. Bilietų terminalų gausu požeminėse metro stotyse ir prie tramvajų stotelių. Trijų dienų bilietas kainuoja 36 zlotus, kas yra beveik 8 eurai, už kuriuos visą savaitgalį galėsite ramiai judėti po miestą kad ir nuolat keisdami susisiekimo priemones. Be to, vaikams bus papildomi įspūdžiai per viešnagę išmėginti Lietuvoje neįprastus tramvajus bei požeminius metro.

Ką su vaikais aplankyti Varšuvoje?

Koperniko mokslo centras (Wybrzeże Kościuszkowskie 20)

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Dalykas, kurį Varšuvoje aplankyti būtina. Net ir su pačiais mažiausiais lankytojais čia veiklos turėsite bent kelioms valandoms. Vyresni, mokslu bei eksperimentais besidomintys vaikai, čia užsiėmimų rasti gali ir visai dienai. Tėvai šiame muziejuje irgi nenuobodžiauja, dauguma įrenginių pritaikyti tiek mažiems, tiek ir dideliems.

Muziejuje galėsite bandymu keliu pagilinti savo fizikos, technikos ir pasaulio pažinimo žinias. Visais muziejaus eksponatais galite naudotis ir išmėginti viską savo kailiu. Būtent dėl šios priežasties siūlytume muziejuje apsilankyti kaip įmanoma anksčiau dienoje. Geriausia – iškart po muziejaus atsidarymo ryte. Patekimas į muziejų ribojamas, kiekvieną valandą parduodamas tik tam tikras kiekis bilietų, tad atėję ryte galėsite būti tikri, kad tuomet yra mažiausiai žmonių kiek tą dieną muziejuje bus. Vėliau kas valandą imsite justi, kad muziejuje žmonių kiekis vis didėja, nes senieji lankytojai po poros valandų vis dar neišėję, o įleistos jau papildomos kitų valandų žmonių grupės. To pasekoje prie įrenginių ima susidaryti eilės, o žmonių kiekis ima varginti tiek tėvus, tiek ir vaikus.

Bilietus į muziejų įsigykite iš anksto internetu. Savaitgaliais vietoje bilietų įsigyti praktiškai neįmanoma dėl, jau minėto, lankytojų kiekio ribojimo. Bilietus įsigykite bent parą laiko prieš viešnagę. Suaugusiems bilietai kainuoja nuo 40 iki 42 zlotų, vaikams – nuo 28 iki 29 zlotų. Rekomenduojame, kad vaikams, besilankantiems šiame muziejuje, būtų bent 3 metai tam, kad vaikas jau šiek tiek suprastų eksperimentų prasmę.

Planetariumas (Wybrzeże Kościuszkowskie 20)

Šalia Koperniko mosklo centro įsikūręs ir planetariumas. Kaina į jį – 28 zlotai suaugusiam ir 20 zlotų vaikui. Tačiau, jei lankotės ir Koperniko mokslo centre, ir Planetariume, galite įsigyti kombinuotą bilietą už 55-57 zlotus suaugusiam ir 43-44 zlotus vaikui. Už šią kainą galėsite apsilankyti tiek mokslo centre, tiek ir planetariume.

Čia dar svarbiau pabrėžti svarbą įsigyti bilietus iš anksto, kadangi planetariume vietų kiekis dar labiau ribojamas, tad įsigyti bilietus atvykus į vietą ar netgi dieną prieš, gali būti beveik neįmanoma misija. Tad šiuo klausimu pasirūpinkite dar prieš kelionę.

Varšuvos zoologijos sodas (Ratuszowa 1/3, 03-461)

Varšuvos zoologijos sodas įsikūręs visai netoli Koperniko mokslo muziejaus. Galima sakyti – kitame Vyslos upės krante. Priklausomai nuo sezono, įėjimas į sodą suaugusiam kainuoja nuo 25 iki 35 zlotų. Vaikui – nuo 20 iki 25 zlotų. Zoologijos sodo teritorija yra pilnai pritaikyta kelionėms su vaikišku vežimėliu. Jei keliaujate su vyresniais vaikais ir jie pavargsta vaikščioti, visuomet galite pasiimti traukiamą karutį, kurių gausu vos įėjus pro zoologijos sodo vartus. Karučiai pritaikyti vaikų vežiojimui po teritoriją. Pačiame sode gyvūnų pasirinkimas yra gana klasikinis kaip ir daugumoje kitų šio regiono zoologijos sodų.

Evoliucijos muziejus (plac Defilad, 00-110)

Pačiame miesto centre esantis nedidelis muziejus, kuriame vaikai galės pamatyti dinozaurų ir kitų senai išnykusių gyvūnų kaulų bei imitacijų. Neskirkite šiam muziejui pernelyg daug laiko, nes jis savo dydžiu tikrai nepasižymi, tačiau dėl ekspozicijos ir kainos – vertas aplankyti. Apsilankymas muziejuje suaugusiems kainuoja 16 zlotų, vaikams – 8 zlotus.

Technologijų muziejus (plac Defilad 1, 00-901)

Tame pačiame pastate kaip ir evoliucijos muziejus, yra įsikūręs ir technologijų muziejus. Šiam muziejui skirkite kiek daugiau laiko, mat jame jūs ir vaikai susipažinsite su transporto priemonėmis ir jų veikimo būdais, kompiuterių istorija, kosminiais įrenginiais ir dar daug visko. Muziejui reikėtų paskirti bent valandą savo laiko. Suaugusieji apsilankyti gali už 20 zlotų, vaikai – už 15 zlotų. Vaikai iki 4 metų eina nemokamai.

Pinigų muziejus (Świętokrzyska 11/21, 00-919)

Irgi centrinėje miesto dalyje įsikūręs muziejus lankytojus traukia savo interaktyviomis pramogomis. Tiesa, čia labiau viskuo susidomėję bus vyresnio amžiaus vaikai ir suaugusieji. Mažiausieji, kurie dar nesupranta pinigų koncepto, gali ir nuobodžiauti. Tačiau, muziejus yra visiškai nemokamas, tad drąsiai galite bandyti apsilankyti ir su mažesniais vaikais. Tiesa, patekimo į muziejų gali tekti palaukti eilėje lauke.

Kiti naudingi dalykai, kuriuos verta žinoti

  • Vaikai iki 7 metų viešuoju transportu naudojasi nemokamai
  • Jei norite pigiau apsipirkti, rinkitės didžiuosius prekybos centrus, esančius toliau nuo miesto centro
  • Jei reikią ką nors greitai nusipirkti, visuomet galite apsipirkti vienoje iš Żabka parduotuvių, kurių čia pilna ant kiekvieno kampo. Pirmuose gyvenamųjų namų aukštuose įsikūrusiose buto dydžio parduotuvėse galima rasti visų būtiniausių prekių greitam apsipirkimui.
  • Įdomūs faktai apie Varšuvą.
  • Šiek tiek įdomybių apie Lenkiją.

Nakvynė Varšuvoje

Nakvynės kainos Varšuvoje yra sąlyginai nedidelės. Žinoma, viskas priklauso nuo poreikių, tačiau rasti butą šeimai ne pačiame miesto centre už mažiau nei 100 eurų – vieni juokai. Susisiekimas mieste dėka metro ir tramvajų yra gana paprastas, tad turint savaitgalio viešojo transporto bilietą, kelionės iš apartamentų į lankytinas vietas – neprailgsta.

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *