Renginiai Europoje, kuriuose verta dalyvauti: 2020 metų vasaris

Žiemai artėjant link pabaigos Europoje prasideda festivalių, kurie tampa lyg pavasario šaukliai, maratonas. Dalinamės renginių, kuriuos verta aplankyti 2020 metų vasario mėnesį, sąrašu.

Venecijos karnavalas (vasario 8-25 dienos)

Kiekvieną žiemą Venecijos miestas pavirsta kaukėtų ir ekstravagantiškai pasidabinusių personažų jūra. Miesto gatvelės ir Švento Marko aikštė prisipildo paslaptingų personažų, o siauruose kanaluose šmėžuoja išpuoštos gondolos. Visas šis paradas trunka porą savaičių, tad vasario pabaigoje aplankyti Veneciją tikrai rekomenduojama.

Apelsinų mūšis (vasario 23-26 dienos)

Jei lietuviai švenčia užgavėnes, tai beveik tuo pačiu metu italai turi kitą ne ką mažiau smagią šventę – apelsinų mūšį. Tradicinis mūšis, kurio metu žmonės mėto vieni kitus šimtus tonų apelsinų, Ivrėjos mieste (Italija) organizuojamas nuo XIX amžiaus vidurio. Šis renginys yra lyg alternatyva Ispanijoje organizuojamam pomidorų mūšiui. Na, o jei nenorite įsivelti į apelsinų kovą, visą mūšį galima stebėti nuošaliau veiksmo epicentro esančiose saugiose stebėjimui skirtose zonose.

Tarptautinis Berlyno filmų festivalis (vasario 20 – kovo 1 dienomis)

Tarptautinis Berlyno filmų festivalis yra vienas prestižiškiausių kino festivalių pasaulyje. Pirmasis festivalis buvo surengtas 1951 metais ir tapo kasmetiniu renginiu, sutraukčiančiu tūkstančius kino mėgėjų. Festivalio metu parodoma apie 400 filmų, o juos pažiūri trečdalis milijono kinomanų. Šiemet festivalis vyks jubiliejinį 70-ą kartą ir geriausi filmai, kaip ir kasmet, bus apdovanoti auksinio bei sidabrinio lokio statulėlėmis.

Nicos karnavalas (vasario 15-29 dienomis)

Jei Venecijos karnavalas nedomina, visada galima pasirinkti panašiu metu vykstantį Nicos karnavalą. Ryškus mėlynas dangus, spalvingi paradai, gėlių mūšis – tai tik kelios akimirkos iš dvi savaites trunkančio karnavalo. Lokacija irgi itin patogi lietuviams, nes iš Vilniaus vyksta reguliarūs tiesioginiai skrydžiai į šį Prancūzijos kurortą.

4trip.lt pasiūlymas
Kuprinės skrydžiams
Kodas: PADEBESIAIS
  • 25x40x20 cm dydžio kuprinės
  • Idealiai atitinka Ryanair rankinio bagažo matmenis
  • Atitinka Wizz Air rankinio bagažo matmenis
  • Tik nuo 18.00 €
We earn a commission if you make a purchase, at no additional cost to you.

Vinterjazz festivalis (vasario 6-29 dienomis)

Džiazo mėgėjai turėtų suklusti, nes vasarį įvairiuose Danijos miestuose vyksta kasmetinis žiemos džiazo festivalis. Žinoma, daugiausiai koncertų rengiama sostinėje – Kopenhagoje, tačiau dalis pasirodymų vyksta ir kituose šalies miestuose. Planuojama, kad šiemet pasirodys apie 450 grupių, o koncertai vyks daugiau nei 100 skirtingų vietų.

Sitges karnavalas (vasario 18-26 dienomis)

Barselonos pašonėje esančiame Sitges mieste kasmet vyksta vienas didžiausių homoseksualams ir tolerantiškoms šeimoms skirtų karnavalų. Jo metu Sitges mieste vyksta paradai, įvairiausi renginiai ir vakarėliai. Miestas šiomis dienomis nusidažo vaivorykštės spalvomis ir tampa spalvingiausiu miestu Ispanijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *