Kada geriausia keliauti į Bankoką, Balį bei Puketą?

Pastaruosius keletą metų lietuviai yra pametę galvas dėl trijų Azijos bei Indonezijos rojaus kampelių – Bankoko, Balio (Denpasaro) ir Puketo. Nors skrydžiai į šiuos miestus ir nėra patys pigiausi, tačiau poilsio kainos čia itin žemos, o gamtos grožis – neįkainojamas. Šiame straipsnyje pasidalinsime informacija – kada geriausia keliauti, kad būtų išengta nemalonių orų ar kitų stichijų, bei kada geriausia pasirūpinti viešbučiu.

Bankokas

Daugiausiai turistų Bankoką aplanko lapkričio-kovo mėnesiais. Būtent šiuo laikotarpiu vidutinė oro temperatūra yra komfortabiliausia – oras kiek vėsesnis ir sausesnis nei kitais metų laikais. Dar prie turistų gausos prisideda žiemos atostogos. Tad jei norite išvengti turistų gausos ir stumdymosi pečiais gatvėse – geriau rinkitės kitus mėnesius.

Nuo kovo iki birželio trunka karštasis sezonas. Šiais mėnesiais nenustebkite, jei dienos metu temperatūra pakils iki 35-40 laipsnių karščio.

Lietingasis sezonas Bankoke trunka apie du mėnesius – įprastai liepą ir rugpjūtį. Šiais mėnesiais dažnai pasitaiko trumpi, bet itin gausūs lietūs. Šiuo metu ir viešbučių bei prekeivių kainos mieste yra kiek žemesnės, nes turistų kiekis Bankoke tokiu metu yra mažiausias. Lietui lyjant visada galima leistis tyrinėti šventyklų, akvariumų, prekybos centrų. O prasigiedrijus – mėgautis gamta.

Geriausia viešbutį Bankoke įsigyti likus mėnesiui ar dviems iki kelionės. Tačiau jei keliaujate gruodį ar sausį, patartina viešbučiu pasirūpinti bent prieš tris mėnesius.

Booking.com

Balis

Gausiausiai turistų lankomas Balis būna liepos-rugpjūčio mėnesiais, bei gruodžio pabaigoje-sausio pradžioje. Kitaip tariant – per vasaros ir žiemos atostogas. Mes rekomenduotume į Balį keliauti prieš arba po turistų piko – balandžio-birželio mėnesiais bei rugsėjį. Oras šiais mėnesiais vis dar yra tobulas, o viešbučių ir kitų paslaugų kainos kartais būna mažesnės 30-50%. Sutaupysite, sutiksite mažiau turistų, o viešnagės kokybė nenukentės.

Sausasis sezonas Balije trunka nuo balandžio iki rugsėjo. Temperatūra šiais mėnesiais yra stabili, o kritulių mažai. Lietinguoju sezonu laikomi spalio-kovo mėnesiai, tuomet be skėčio keliauti nepatartina. Lietingojo sezono metu vėjai sustiprėja, o gausus lietus trunka po kelias valandas. Visgi, jam pasibaigus, saulė vėl šviečia ir kepina lyg niekur nieko.

Booking.com

Puketas

Geriausias laikas viešėti Pukete yra nuo lapkričio iki balandžio. Tokiu metu Pukete yra tobulos sąlygos mėgautis vandens pramogomis, degintis bei grožėtis gamta. Nuo gegužės iki spalio yra vadinamasis musonų sezonas, kurio metu lietaus tikimybė didesnė. Vis dėlto, ne sezono metu tomis pačiomis pramogomis bei viešbučiais galima mėgautis kur kas pigiau.

Sezono metu (lapkritį-balandį) laikosi pastovi ir komfortabili maždaug 30 laipsnių temperatūra dienos metu, o vanduo papludimiuose yra ramus, tad galima ne tik mėgautis pajūrio saule bei maudytis, bet ir leistis į ekskursijas laivais po salas, arba plaukti į jūrą panardyti.

Nuo gegužės iki spalio Puketą plauna gausūs lietūs, o jūra tampa nerami, tad net maudytis joje gali būti pavojinga. Kai kuriuose salos papludimiuose šiuo metu maudytis yra griežtai nerekomenduojama. Visgi, lietui nurimus temperatūra vėl pakyla iki maždaug 30 laipsnių, tad mėgautis saule galima, tačiau skėti po ranka dėl viso pikto turėti privaloma.

Rezervuoti viešbutį viešnagei Pukete rekomenduojama maždaug prieš pusę metų. Jei norite gauti pigesnį numerį lietingojo sezono metu, patartina palaukti kovo mėnesio – tada viešbučiai pakeičia savo kainodarą ir nuleidžia kainas.

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *