Šveicarijoje egzistuoja net 4 valstybinės kalbos: vokiečių, prancūzų, italų ir romanų kalba. Vokiečių kalba – populiariausia. Ja kalba 63% gyventojų. Prancūziškai kalbančiųjų yra 23%, itališkai – 8 %, romanų kalba kalbančiųjų – mažiau nei 1%.
Šveicarijoje yra ilgiausias ir giliausias pasaulyje požeminis geležinkelio tunelis. 57 kilometrų ilgio tunelis kiaurai kerta Šveicarijos Alpes ir jungia pietinę bei šiaurinę Šveicarijos dalis. Tunelis atvertas 2016 metais po 17 metų trukusių statybų, kurios kainavo 12 milijardų Šveicarijos frankų.
Šveicarijoje yra daugiau nei 1500 ežerų, kurie sudaro maždaug 6% viso šalies ploto.
Šveicarai dievina šokoladą ir kiekvienas šveicaras per metus suvalgo vidutiniškai po 10 kilogramų šio saldėsio.
Šveicarijoje 1908 metais buvo sukurtas pirmasis Toblerone šokoladas.
14% šveicarų turi turto už daugiau nei milijoną eurų.
Net 32 šveicarai yra tapę Nobelio premijos laureatais. Žymiausi jų yra Albertas Einšteinas ir Žanas Žakas Ruso.
70% Šveicarijos teritorijos dengia Alpės. Būtent šioje šalyje stūkso ir aukščiausias kalnas Europoje – Materhorno kalnas, kurio aukštis siekia 4478 metrus.
Nepaisant to, kad mėgsta šokoladą, šveicarai yra vieni liekniausių Europoje. Kai nutukusių žmonių vidurkis Europoje siekia 23%, Šveicarijoje nutukę žmnės sudaro vos 10% populiacijos.
Šveicarai pirmauja Europoje ne tik pagal suvalgomo šokolado kiekį, bet ir pagal išgeriamos kavos kiekį. Kasmet vienas šveicaras suvartoja 7,9 kilogramus kavos pupelių.
Vidutinė gyvenimo trukmė Šveicarijoje 2019-aisiais buvo 83,6 metai. Tuo tarpu Europos vidurkis buvo 78,3 metai.
Maždaug ketvirtadalis Šveicarijos gyventojų originaliai gimė ne Šveicarijoje. Dauguma jų atvykėliai iš Vokietijos, Italijos, Portugalijos, Prancūzijos ir Kosovo.
Šveicarija noriai dalija savo pilietybes. Kasmet Šveicarijos pilietybę gauna po maždaug 40 tūks. užsienyje gimusių žmonių.
Šveicarijoje yra virš 300 slidinėjimo kurortų.
Šveicarijoje yra virš 120 Michelin įvertinimą gavusių restoranų.
Šveicarijoje yra maždaug 300 tūkst. bunkerių, pritaikytų apsaugai nuo atominės bombos sprogimo. Teoriškai juose tilptų visi Šveicarijos gyventojai. Kiekvienas statomas pastatas Šveicarijoje turi turėti bunkerį ir laisvą priėjimą prie jo.
Šveicarijoje gyvena maždaug 1,6 mln. karvių. Karvių skaičius, tenkantis vienam šalies gyventojui, yra vienas didžiausių pasaulyje.
Kasmet šveicarai į užsienį eksportuoja po maždaug 20 mln. laikrodžių, kurių bendra vertė siekia virš 20 mlrd. Šveicarijos frankų.
Šveicarijoje yra virš 250 skirtingų bankų.
Šveicarijoje referendumai yra įprasti. Vidutiniškai 4 kartus per metus visi šveicarai eina į referendumus spręsti svarbių valstybinių klausimų.
Statistinis šveicaras veda būdamas 31,8 metų amžiaus. Statistinė šveicarė išteka būdama 29,5 metų amžiaus. Taip pat statistiškai pirmąjį vaiką šveicarės pagimdo jau būdamos 30,4 metų amžiaus – vyriausios Europoje.
Šveicarija yra puse karto mažesnė už Lietuvą.
Ciuricho miestas Šveicarijoje reitinguojamas tarp trijų brangiausių gyvenimui miestų pasaulyje.